Що таке eSIM: розповідаємо детально

2023-03-16

eSIM (Е-сім) - це формат SIM-карти, який дозволяє підключення до мобільної мережі. На відмінну від звичайних SIM-карт, eSIM не потребує фізичної встановлення в пристрій. Замість цього, дані на eSIM можуть бути завантажені на пристрій бездротовим зв'язком.

Основна перевага eSIM полягає в тому, що користувач може змінювати своє підключення до мобільної мережі без необхідності фізичного обміну SIM-карт. Також, eSIM дозволяє зберігати інформацію про декілька підключень одночасно. А це може бути корисно для людей, що подорожують, або для тих, хто використовує різні оператори мобільного зв'язку.

Як підключити eSIM: основні кроки

Існує кілька кроків, які потрібно виконати для підключення eSIM на iPhone. Нижче наведено загальну інструкцію:

 1. Переконайтеся, що ваш оператор мобільного зв'язку підтримує eSIM і має послугу підключення до е-сім. Також, переконайтеся, що ваш iPhone підтримує eSIM. Зазвичай це можна знайти на веб-сайті оператора мобільного зв'язку.
 2. Знайдіть відповідний QR-код або код активації від свого оператора мобільного зв'язку. Цей код зазвичай можна отримати в фірмових магазинах або на веб сайті.
 3. Відкрийте Налаштування на вашому iPhone.
 4. Натисніть на "Мобільна мережа".
 5. Натисніть на "Додати план".
 6. Виберіть "Сканувати QR-код" або "Ввести інформацію про eSIM".
 7. Проскануйте QR-код або введіть інформацію про eSIM.
 8. Натисніть на "Готово" та дочекайтеся підключення до мережі.

Якщо все пройде успішно, ваш iPhone тепер має бути підключений до мережі через eSIM.

Переваги та недоліки eSIM

Е-сім має свої переваги та недоліки, які можуть впливати на рішення користувачів щодо використання цієї технології. Ось деякі з них:

Переваги е-сім:

 • Зручність: не потрібно фізично встановлювати SIM-карту в пристрій.
 • Мобільність: можна легко перемикатися між операторами мобільного зв'язку та мережами без необхідності вставляти нову SIM-карту.
 • Простота: замість фізичних SIM-карт потрібен лише QR-код або код активації для встановлення підключення.
 • Більш економічний варіант: користувач може легко підключатися до місцевих операторів мобільного зв'язку при подорожах.

Недоліки е-сім:

 • Обмежена підтримка: на даний момент не всі оператори мобільного зв'язку та пристрої підтримують eSIM.
 • Незручність при зміні пристрою: якщо користувач хоче змінити свій пристрій, то йому доведеться повторно налаштувати eSIM на новому пристрої.
 • Потенційна втрата даних: якщо пристрій з eSIM втрачається або буде скомпрометований, то зловмисники можуть мати доступ до всіх збережених на ньому підключень та даних.

Список моделей iPhone, які підтримують eSIM:

 • iPhone 14 Plus, iPhone 14, 14 Pro, 14 Pro Max
 • iPhone 13 mini, iPhone 13, 13 Pro, 13 Pro Max
 • iPhone 12 mini, iPhone 12, 12 Pro, 12 Pro Max
 • iPhone 11, 11 Pro, 11 Pro Max, SE (2020)
 • iPhone XS, XS Max, XR на базі iOS 12.1 та новіших версій ОС
 • від iPad 2019, iPad Pro 11 та 12,9, iPad Air 2019, Air 2020, iPad Mini 5 до моделей 2022 і 2023 року випуску.

Варто зазначити, що iPhone нового покоління випускаються в двох версіях: Global і eSIM. Версія Global створена для європейського ринку, має один фізичний слот для SIM-карти і одне підключення eSIM. Версія eSIM немає фізичного слоту, лише 2 підключення е-сім. На ринку України можна купити будь-яку версію Айфон. Українські оператори мобільного зв’язку вже надали можливості для підключення е-сім.