Джонатан Айв: Конкуренти досі не навчилися робити зручні смартфони з великими екранами

2018-04-30

Джонатан Айв: Конкуренти досі не навчилися робити зручні смартфони з великими екранами

Провідний дизайнер Apple Джонатан Айв в ході інтерв'ю Vanity Fair поділився своїм поглядом на смартфони з великими екранами, розповів про роботу над годинником Apple Watch і згадав свої стосунки зі Стівом Джобсом. Обговорюючи iPhone 6 він заявив, що нові телефони Apple з великими екранами мають найзручніший форм-фактор, а моделі конкурентів топ-менеджер назвав незграбними.

Айв розповів, що близько 5 000 співробітників Apple дизайном займається тільки невелика команда з 16 або 17 осіб, яку намагаються не збільшувати. Вона збирається 3-4 рази на тиждень для обговорення нових продуктів. Зустрічі проходять навколо столів, на зразок тих, що встановлені в магазинах Apple Store.

«Одна з переваг бути частиною дизайнерської команди, яка існує дуже давно - можливість повністю налаштувати робочий процес під себе», - зазначив він.

Потім мова зайшла про iPhone 6, в дизайні яких простежуються риси смартфонів Apple першого покоління. Компанія повернулася до заокруглених кутах після iPhone 4 і iPhone 5 з прямими гранями і збільшила дисплей.

«Кілька років тому ми зробили прототипи смартфонів з великими екранами. Нам були цікаві такі моделі, однак кінцевий результат виявився жахливим, бо вони були незграбними, якими смартфони конкурентів залишаються досі. Ще тоді ми зрозуміли, що людям цікаві великі екрани, але ми повинні були виконати немало роботи, щоб отримати гідний продукт».

Округлі краї в iPhone 6 необхідні, щоб він відчувався менш широким », - сказав головний дизайнер Apple.

Обговорюючи «розумні» годинники Apple Watch, Айв розповів, чому для свого першого носимого комп'ютера в Купертіно вибрали формат смарт-годинників, а не окулярів в стилі Google Glass.

«Мені завжди був цікавий годинник. Перші годинники були придумані ще до винаходу кишень, тому їх носили прямо на шиї. Потім з'явилися кишенькові годинники. В 17 столітті їх носили на пальцях. З причин, пов'язаних з функціональністю і користю, в кінцевому підсумку вони виявилися на зап'ясті, де залишаються вже більше сотні років. Тепер таке розташування має історичне значення. Це відмінне місце для того, щоб швидко отримувати інформацію. Коли ми починали працювати над Watch, воно здавалося природним для технологічного продукту ».

Потім розмова перейшла в русло взаємовідносин Айва зі Стівом Джобсом. Дизайнер зізнався, що для нього головним уроком від легендарного засновника Apple стало вміння повністю віддаватися одній справі. Джобс часто задавав каверзне запитання для перевірки: «Від скількох речей ти готовий відмовитися заради справи?».

«Я пам'ятаю якось розмовляв зі Стівом і запитав, чому його вважають жорстким керівником. Я запитав, чому не можна бути більш помірним. А він відповів, навіщо? Я сказав, тому що це важливо для команди. І тоді він вимовив: «Ні, Джоні, ти просто дуже марнославний. Ти хочеш подобатися людям. Для мене це дивно, тому що я думав, що для тебе робота набагато важливіше, ніж те, що подумають оточуючі ».

Саме завдяки Джобсу, за словами Айва, він навчився повністю концентруватися на робочому процесі. «Люди неправильно розуміли Стіва, тому що він був так зосереджений на головному», - сказав дизайнер.

Джонатан Айв став частиною команди Apple в 1992 році і згодом взяв участь у розробці революційних продуктів компанії - iPod, iPhone, iPad, Mac. Одне з найбільш спірних дизайнерських рішень Джонатана - iOS 7 - все-таки було визнано громадськістю, незважаючи на початкові негативні відгуки.