«Різниця не може перевищувати 2-3%»: Apple прокоментувала тести автономності iPhone 6s з чіпами Samsung і TSMC

2018-04-30

Щоб не зіткнутися з дефіцитом iPhone 6s і iPhone 6s Plus, компанія Apple замовила виробництво процесора A9 відразу у двох компаній: Samsung і TSMC. При цьому перша виробляє чіпи по 14-нм техпроцесу, а друга - по 16-нанометровому. Тести користувачів показали, що незважаючи на великі фізичні розміри, чіп від TSMC здатний забезпечити iPhone 6s додаткову автономність. В Apple підтвердили цей факт, заявивши, однак, що різниця в порівнянні з моделями на базі процесорів Samsung не перевищує 2-3%.

В офіційній заяві Apple говориться, що тести, що демонструють різницю часу автономної роботи між iPhone 6s з чіпами Samsung і TSMC в 2 години, «нереальні».

«Завдяки спроектованому Apple чіпу A9 у вашому iPhone 6s або iPhone 6s Plus ви отримуєте смартфон з самим просунутим мобільним процесором у світі. Кожен чіп, який ми відвантажуємо, відповідає найвищим стандартам і забезпечує неймовірну швидкодію і час автономної роботи, незалежно від ємності, кольору або моделі iPhone 6s.
Деякі тести, в яких процесори піддаються безперервному навантаженню до повної розрядки батареї смартфонів, не відображають реальному використанню мобільних пристроїв, так як проходять на максимальному значенні потужності чіпів. Це неправильний спосіб вимірювання часу автономної роботи пристроїв в реальному житті. Наші тести і дані користувачів показують, що час роботи iPhone 6s і iPhone 6s Plus, навіть із різними компонентами відрізняються максимум на 2-3% ».

Раніше блогери Остін Еванс і Джонатан Моррісон прийшли до висновку, що екземпляри останніх моделей смартфонів Apple з процесорами різних виробників, незважаючи на одну і ту ж модель чіпа, володіють різним часом автономної роботи і по-різному нагріваються в процесі експлуатації.

У реальних умовах користувач навряд чи помітить різницю і зрозуміє, чіпом якого виробника володіє куплений ним iPhone. Однак якщо мова йде про інтенсивну експлуатацію енерговитратах функцій, таких як запис у форматі 4K, тут явно виграє чіп TSMC, з'ясували експерти. Про те, як дізнатися, який із процесорів використовується в iPhone 6s можна завантаживши додаток з AppStore.

У всіх примірниках iPhone 6s стоїть одна і та ж модель процесора - Apple A9. У вересні 2015 стало відомо, що виробників цього чіпа два - TSMC і Samsung. Процесор від Samsung виготовлений по 14-нм технології, тоді як TSMC - за технологією 16 нм. Процесори мають трохи різні розміри - їх площа відрізняється на 10%.