Як знімати в RAW на iPhone і навіщо це потрібно

2018-04-30

Як знімати в RAW на iPhone і навіщо це потрібно

RAW фото на iphone

В iOS 9 Apple дала користувачам iPhone можливість знімати фотографії в форматі RAW. Розповідаємо, як зробити і обробити такий знімок прямо на смартфоні.

Що таке RAW
Якщо глибоко не вдаватися в подробиці, то RAW - це спеціальний формат фотографії, що містить в собі більше інформації, ніж звичні JPEG або HEIC. Такі знімки виглядають досить «плоско», але при цьому вони більш деталізовані і їх можна легко відредагувати, помінявши баланс білого, насиченість окремих кольорів та інші параметри.

Як знімати RAW на iPhone
Для цього знадобиться модель смартфона, що підтримує зйомку в цьому форматі. В їх число входять iPhone 6s, iPhone 6s Plus і новіші. Також потрібно буде встановити додаток, яке може знімати в RAW. Таких в App Store немало, але майже всі вони платні.

Великою популярністю користуються багатофункціональна камера ProCam і розпіарена Halide. Перша підійде тим, хто хоче отримати максимум ручних налаштувань. Друга - тим, хто цінує простоту і зручність. Спробувати знімати в RAW можна безкоштовно. Розробники програми RAW + пропонують користувачам зробити перші сто фотографій без покупки повної версії.

При цьому важливо не перестаратися. Освоївши зйомку в RAW, не варто кожного разу фотографувати тільки в цьому форматі. Так як ці файли містять більше інформації, то і місця на смартфоні вони займають набагато більше.

Як обробляти RAW на iPhone
Варто відразу зазначити, що вбудована утиліта для перегляду і сортування фотографій не підійде для роботи з RAW, так як просто не побачить такі файли.

Для редагування знімків підійде майже будь-який фотододаток з App Store. Наприклад, Darkroom. Воно тісно пов'язане з камерою Halide і пропонує невелику кількість найважливіших налаштувань в мінімалістичному і простому інтерфейсі. При цьому багато фотографів негативно відгукуються про цю утиліту через малу функціональності і з'являються при редагуванні артефактів. Тим, хто хоче вичавити максимум з RAW-фотографії, варто купити підписку на відомий Adobe Lightroom. Це найпотужніший конвертер RAW-знімків в App Store. До того ж він є певним стандартом в індустрії. Також можна скористатися програмою RAW Power. Це простий недорогий і дуже легкий  додаток підійде тим, хто тільки починає обробляти фотографії в новому форматі.

Після потрапляння в Lightroom або його аналогів знімок буде виглядати тьмяно і мляво, але це варто сприймати як перевагу. Ця «площина» дає більший простір для творчості.

При редагуванні фотографій не варто кидатися викручувати всі «повзунки» на максимум. Варто почати з зміни експозиції і балансу білого. Обидва параметра можна змінювати відповідно до власних уподобань, але переекпоновані або недоекспоновані фотографії виглядають жахливо. Так само, як і занадто теплі або холодні фотографії. Тому варто шукати золоту середину, щоб не перестаратись. Після цього варто особливу увагу приділити редагуванню окремих кольорів. Це можна зробити у всіх фоторедакторах, що підтримують HSL. Це дозволить досягти більш якісних результатів, в порівнянні зі звичайним «викручуванням» насиченості і вібрації.

Навіть ці нехитрі процедури допоможуть зробити пересічний знімок набагато симпатичніше. А висока деталізація і велика кількість інформації в RAW-файлах допоможуть. Головне «покращувати» фотографії, а не намагатися видати їх за те, чим вони не є.