Чому iPhone швидко розряджається на холоді і що з цим робити?

2018-04-30


Чому телефони мерзнуть 
Технологія виробництва джерел енергії змінюється набагато повільніше інших галузей. У 1991 році відкликали перші мобільні телефони з акумулятором з літієвим анодом, які вибухали під час розмови. Тоді виробники перейшли на джерела енергії з електролітом з літію для підвищення безпеки. 
Низька температура уповільнює всі процеси: м'ясо в морозилці збережеться краще, ніж в холодильнику - бактерії менш активні. Так само з акумулятором, тільки замість мікроорганізмів в ньому «працюють» іони літію. 

Чим дешевше, тим краще 
Алюміній має високу теплопровідність (в середньому 220 Вт / (м · K)) - це одночасно плюс і мінус для смартфона. Гаджет краще відводить тепло від акумулятора і процесора, але швидше «промерзає». Товщина пристрою теж грає роль - акумулятор в тонкому смартфоні швидше почне нестабільно працювати. 
iPhone - наочний приклад цього. Велика частина корпусу смартфонів Apple зроблена з алюмінію, а товщина iPhone 6 / 6s / 7 - 7,1 мм. Дослідження показало, що температура -15 ° C протипоказана iPhone 6. Виробник це знає і чесно попереджає, що діапазон температур навколишнього середовища для роботи з iOS-пристроями - від 0 до 35 ° C. 
Виробники сучасних смартфонів не рекомендують використовувати їх при мінусових температурах (нижче нуля). Найчастіше це вина матеріалів - алюмінію і скла. У бюджетних телефонах корпус виробляється з простого ПВХ або полікарбонату - різновиди пластика. 

Як легко можна вирішити проблему з холодом: 
• Одягніть чохол, тоді холод буде повільніше проникати в акумулятор; 
• Тримайте телефон у внутрішній кишені, ближче до тіла; 
• Не тримайте гаджет на холоді довше 10 хвилин; 
• Зігрівайте смартфон поступово - від різкого перепаду температур в корпусі може утворитися конденсат; 
• Не заряджайте смартфон на сильному холоді - так можна нашкодити.

Якщо не вдалося зберегти акумулятор від холоду і ваш iPhone відключився, то потримаєте його в теплі: кишені куртки, в сумці, в машині і т.д. Вже через хвилин 5 гаджет «оживе». Також для умов нашої зими варто врахувати, що чим більший об'єм акумулятора в смартфоні, тим повільніше він буде «мерзнути».