Новини та статті

Новий iPhone 12 . Що в ньому нового?

Компанія Apple представила лінійку нових айфонів, які підтримують стандарт мобільного інтернету п'ятого покоління (5G). iPhone став швидше, могутніше, використовує космічні технології та екзотичні матеріали.

Головне, чого очікували від презентації Apple, - новий флагман, iPhone 12. Його головні новинки такі:

П’яте покоління
Нові телефони будуть працювати в мобільних мережах п'ятого покоління (5G) - там, де вони є (в Україні вони поки не заробили). "5G забезпечить новий рівень продуктивності, більш якісну передачу потокового відео, більш швидкі ігри, інтерактивність в реальному часі і багато іншого", - сказав генеральний директор Apple Тім Кук.

Все це чудово, однак мережі 5G поки тільки впроваджуються, хоча і обіцяють якісне поліпшення параметрів зв'язку, в першу чергу швидкості передачі даних (в теорії, мова йде про десятки мегабіт в секунду, хоча що буде на практиці, поки сказати складно).

У компанії, схоже, зробили ставку на п'яте покоління - працювати в мережах 5G будуть не тільки флагманські моделі Pro, але і звичайний iPhone 12, і його молодший побратим iPhone Mini, з розміром екрану 5,4 дюйма.

Дизайн
iPhone 12 з діагоналлю 6,1 дюйма (і його більший побратим Max з екраном в 6,7 дюйма) став дещо менш округлим по краях, нагадуючи по дизайну своїх прадідів четвертої і п'ятої моделей. Новий телефон на 11% тонше і на 16% легший за свого безпосереднього попередника, iPhone 11.


У порівнянні з попередником (зліва) iPhone 12 Pro трохи підріс. Але є і модель поменше.

А ще ним можна забивати цвяхи?
OLED-екран Super Retina XDR тепер захищений "керамічним щитом" - склом з додаванням нано-керамічних кристалів. Кераміка, як ми пам'ятаємо, непрозора, і інженерам Apple, мабуть, довелося як слід повозитися з новим матеріалом. Зате новий телефон в чотири рази більш стійкий до падінь (хоча треба розуміти, що лабораторні тести і повсякденне використання - це аж ніяк не одне й те саме). Допомагає в цьому і нова рамка з авіаційного алюмінію (а у моделей Pro - з хірургічної нержавіючої сталі).

Телефон відповідає стандарту IP68, тобто може знаходитися у воді на глибині до 6 метрів до півгодини. Не знаємо,  не пробували ... Чи повинна вода бути дистильованою, чи це може бути будь-яка не дуже агресивна рідина. На презентації не пояснили.


Екран iPhone 12 виконаний знових матеріалів

Мрія фотографа?

В iPhone 12, як і в попередній моделі, - три камери - телефото, ширококутна і надширококутна. Головні удосконалення дісталися моделям Pro і Pro Мах: п'ятикратний оптичний зум, більший (на 47%) сенсор з більшими пікселями, що на 87% підвищує якість знімків в умовах малої освітленості (от уже не знаємо, як це виміряти у відсотках).

Ще одне нововведення - система оптичної стабілізації, раніше доступна тільки на "дорослих" камерах, та й то не на всіх. iPhone Max тепер реагує на тряску ваших рук, фізично компенсуючи ваші рухи зустрічним переміщенням сенсора.

Відео "по-дорослому"

Значні удосконалення відбулися і в відео-департаменті: в новому телефоні використовується 10-бітний формат запису HDR-відео, і можна знімати 4К в Dolby Vision до 30 кадрів в секунду (на моделях Pro - до 60).


HDR-відео в форматі Dolby Vision - ось це дійсно новинка

Apple також додала в список форматів для зйомки можливість робити файли RAW - як на "дорослих", професійних камерах.

Заодно новий флагман отримав тривимірний сканер LiDAR - цю ж технологію збирається використовувати NASA під час наступної експедиції на Марс. iPhone 12 Pro визначає, як швидко повертається відбите світло, і створює на основі цих даних структурну карту простору, в якому ви перебуваєте.


Технологія Lidar використовується в NASA і в безпілотних автомобілях. Apple використовує її для фокусування камери (і не тільки)

Мізкуватий процесор

Всі моделі оснащені новим процесором A14 Bionic - це перший процесор iPhone, створений із застосуванням 5-нанометровій технології. Для порівняння: якщо ви йдете в ногу з часом, на вашому домашньому комп'ютері - 7-нанометровий процесор AMD Ryzen. А Intel, все ще займає три чверті ринку споживчих процесорів, вичерпує до дна можливості 14-нанометровій технології, тобто, по комп'ютерним мірками, знаходиться десь між Великим вибухом і плейстоценом.

Система Neural Engine тепер працює на 16 ядрах замість восьми і здатна здійснювати 11 трильйонів операцій в секунду. Тому завдання, які вимагають активного використання машинного навчання - наприклад, деталізація фотографій, - виконуються до 80% швидше. У новому процесорі майже 12 мільярдів транзисторів, тому швидше працювати повинно взагалі все.

Ну ось, здається, все. Ах точно, телефони тепер доступні в нових кольорах, а в комплекті не передбачено зарядний пристрій і навушники - Apple дбає про здоров'я планети, а зарядне для телефонів тепер є у кожного, і не одне.