10 маловідомих фактів про Apple

2018-04-30

10 маловідомих фактів про Apple

У Apple дуже багата і насичена історія. Вона пройшла цікавий шлях від маленького стартапу в гаражі Джобса до багатомільярдної корпорації, яка змінила уявлення людей про цифрові технології. Її засновник - Стів Джобс для багатьох став культовою фігурою, іконою і кумиром.На сьогоднішній день про Apple написано безліч книг і навіть був знятий один повнометражний фільм. Проте є як мінімум 10 фактів про легендарної компанії, які можуть не знати навіть найвідданіші її шанувальники. RBC пропонує добірку найбільш цікавих і не дуже невідомих фактів про Apple.

1. Apple заснували три людини

Майже всі знають дві ключові фігури, які стояли біля витоків Apple, «пару» Стівів - Возняка і Джобса, проте був і третя людина, чий внесок в успіх компанії не можна недооцінювати. Його звуть Рональд Уейн, і Джобс подружився з ним під час роботи в компанії Atari. Уейн не тільки брав участь у розробці комп'ютерів, а й писав для них мануали, а також придумав найперший логотип «яблучної» компанії. Правда, потім, наляканий можливими ризиками та божевільними ідеями Стіва Джобса, він продав свою частку в компанії за $ 800 і покинув Apple. З тих пір його кар'єра так і не пішла в гору, зараз він продає друку і монети в трейлерному парку Невади. Цікаво, що у нього довгий час не було жодного продукту від Apple, поки йому в 2011 році не подарували iPad.

jobs

2. Стів Возняк все ще працює в Apple

Точніше, він офіційно числиться в штаті компанії і навіть отримує зарплату - $ 120 000 на рік. Сам Возняк є типовим інтровертом і ненавидить традиційний робочий день. Так що він перестав регулярно приходити в офіс вже в 1987 році.

voz

3. Перший комп'ютер Apple був пов'язаний з числом звіра

Роздрібна ціна на Apple-1, перший комп'ютер компанії, становила $ 666,66. Коли Возняка запитали, чим був обгрунтований вибір подібної суми, він відповів, що просто не знав біблійного значення цих цифр і лише хотів, щоб націнка на комп'ютер становила рівно 30% від оптової ціни. Коли ж виявилося, що з такою націнкою пристрій буде коштувати $ 666,67, Стівен просто замінив останню сімку на шістку. По-перше, так зручніше друкувати, а по-друге, Возняку подобаються повторювані цифри. Він взагалі досить дивна людина.

apple1

4. Продукти Apple доставляються літаками

Замість традиційних поромів і барж Apple використовує літаки для доставки своїх продуктів. Це набагато дорожче, але свої переваги у цього способу теж є. По-перше, пристрої з'являються на полицях магазинів дуже оперативно. По-друге, літаки набагато важче пограбувати і практично неможливо перехопити. Найбільший авіапартнера Apple - Cathay Pacific.

apple

5. Стіву Джобсу не подобалося назва Macintosh

Після того як Джобс зацікавився проектом Джефа Раскіна Macintosh, розробка цього комп'ютера пройшла куди швидше. Сам Раскін назвав свій продукт на честь свого улюбленого сорту яблук («Мекінтош»). В якості тимчасового назви проекту це слово повністю влаштовувало Стіва, але він дуже не хотів випускати комп'ютер в офіційний продаж під таким ім'ям. Одного разу, коли Раскіна не було в офісі, Джобс навіть спробував його змінити, але оскільки тоді він не був наділений вирішальним словом в компанії, у нього нічого не вийшло.

apple

6. Джобс не любив білий колір

Коли Стів Джобс повернувся в Apple, він хотів, щоб всі комп'ютери компанії виглядали по-справжньому красиво. Його метою було зробити їх предметом гордості власників, на який приємно дивитися і який не соромно поставити на видному місці. Він дав дизайнеру Джону Айву повний карт-бланш на втілення своїх рішень. Стіва влаштовувало практично все - крім використання білого в якості головного кольору, тому він попросив Айва вибрати інший. Дизайнер просто перефарбував вже готовий продукт у сірий (Moon Gray, тобто кольору Місяця), але Джобсу такий варіант сподобався ще менше. З тих пір білий є однією з основних фішок всіх продуктів Apple

apple

7. В Apple вірять в «щасливий» одяг

Одна з особливостей презентацій Джобса - він завжди виходив в одній і тій же одязі: джинсах Levi's, чорній водолазці і кросівках New Balance. Цей «костюм» став дуже пізнаваний і миттєво асоціювався з підприємцем. Навіть після того, як Стіва не стало, традиція зберігається: Джонатан Айв носить футболку такого ж стилю і від того ж виробника під час появ на публіці

stiv

.

8. У першому iPod була прихована можливість пограти в Breakout

Творець Breakout - Стів Возняк, він розробив її для Atari ще на самому початку становлення Apple, в 1976 році. Виконавши певну послідовність дій, в цю гру можна було пограти на iPod першого покоління, який вийшов 15 років по тому. Для цього потрібно було зайти в меню «Про устрій» і на три секунди затиснути центральну кнопку.

iPod

9. Apple першою продала цифрову камеру

Вона називалася Apple QuickTake 100 і на ті часи була революційною. Правда, обмежень теж була маса: місця вистачало на вісім знімків, не було видошукача, а якість фотографій залишала бажати кращого. Успіху пристрій не мало ніякого.

Quick Take

10. Бюджет Apple більше, ніж у Міністерства фінансів США

Те, що Apple - одна з найбагатших компаній, знають усі. У 2013 році чистий прибуток компанії склав $ 171 млрд. У добі 86 400 секунд, а в році - 365 днів. Якщо виконати нескладні розрахунки, то вийде, що кожну секунду Apple заробляє $ 5400. Зараз у розпорядженні Apple близько $ 160 млрд, у Міністерства фінансів США - лише $ 49 млрд.

apple