«Ми розробили iOS так, щоб функції діагностики не піддавали ризику безпеку і призначені для користувача дані, передаючи при цьому всю необхідну інформацію адміністраторам в корпораціях, розробникам і Apple для вирішення технічних проблем.
Користувачі спочатку мають розблокувати свої пристрої і підтвердити, що довіряють комп'ютеру, перед тим, як відбудеться передача даних. Люди також мають підтвердити, що згідні на відправку відомостей. Інформація не відправляється без їх згоди », - йдеться в коментарі корпорації видання Financial Times.
В Apple додали, що компанія ніколи не працювала з урядовими агентствами на предмет створення бекдор у власних продуктах або сервісах.
Нагадаємо, що хакер Здзіарскі, який брав активну участь у розробці джейлбрейк для перших моделей iPhone і автор декількох книг з розробки додатків, заявив, що 600 млн мобільних пристроїв Apple, що є в експлуатації по всьому світу, містять «недокументовані служби, що працюють у фоновому режимі» , а також «підозрілі упущення в дизайні iOS, які полегшують збір даних».
Здзіарскі детально розповів про служби com.apple.pcapd і com.apple.mobile.file_relay, які нібито здатні витягувати в користувача дані, минаючи функцію шифрування і передавати відомості з пристрою за запитом.