Apple продовжує слідувати стежкою Стіва Джобса, здійснюючи революцію за революцією. У 2007 році з'явився iPhone, в 2010-му народився iPad, а в минулому 2014-му світ побачив Apple Watch - всі вони стали інноваційними продуктами, перевертаючи уявлення про те, якими повинні бути смартфони, планшети і смарт-годинники. Експерти ресурсу Rbc, які тестували новинку протягом двох тижнів, поділилися своєю думкою про пристрій і зробили кілька несподіваних спостережень.

Apple Watch - безсумнівно найкрасивіші розумні годинники з усіх існуючих. Справа навіть не в дизайні (якщо чесно, то пристрій нагадує сильно зменшений найперший iPhone), а в деталях: правильно підібраних матеріалах, неймовірній якості збірки, увазі до дрібниць. Це вилизаний продукт, кожна його частина - на своєму місці. Всі «по канону», так, як і повинно бути в пристрої Apple.
Усієї цієї пишноти на фотографіях не видно, і Apple неспроста пропонує кожному бажаючому особисто ознайомитися з Apple Watch у своїх роздрібних магазинах. На вибір доступно три моделі: Apple Watch Sport (дешевші) з алюмінію і загартованого скла, що позиціонується, в першу чергу, як фітнес-гаджет; Apple Watch (подорожче) з нержавіючої сталі, сапфірового скла та кераміки, і елітні Apple Watch Edition із золота за $ 10 000. Кожна з моделей доступна в двох розмірах, 38 і 42 мм. Для годинників доступно безліч ремінців. Всі вони, включаючи «стартовий» пластиковий варіант, наживо виглядають приємно.
Можливості
Apple Watch синхронізуються з iPhone 5 і вище. Функціонал носимого пристрою повністю розкривається тільки в парі з iPhone. На щось вони здатні і без нього (показувати час, рахувати кроки і відтворювати музику), але лише остільки оскільки.
Головна і сама корисна функція Apple Watch - менеджмент повідомлень. Кожне повідомлення, кожне нагадування транслюватимуться на екран годинника. І на нього можна реагувати, не доторкаючись до самого смартфону.
Найзручніше реалізовано спілкування. На повідомлення, будь-то СМС або електронного листа, можна відповісти голосом, не дістаючи смартфон з кишені або сумочки. Дзвінок. Кисть відчуває не сильну, навіть приємну вібрацію. Піднімаємо руку, дисплей тут же спалахує - нам прийшла СМС. Натискаємо на значок мікрофона, диктуємо текст, опускаємо руку. Решту зробить ваш iPhone в кишені.
З електронною поштою ще цікавіше. Якщо поштовий клієнт підтримує Apple Watch, отриманий лист можна парою свайпів відправити у спам, помітити як прочитане, видалити, - загалом, зробити майже все що необхідно.
До слова про вібрації. У годиннику вбудований спеціальний моторчик Taptic Engine, і вібрує він досить незвично, створюючи враження, що хтось торкається вашої руки. Така вібрація взагалі не дратує, і це важливо, адже відчувати її вам доведеться дуже, дуже часто.
Загалом, за спробу переосмислити спілкування через переності технології Apple можна поставити жирний плюс.
Крім того, на годиннику можна за допомогою Siri ставити нагадування (зручно), перемикати треки (менш зручно), шукати інформацію в інтернеті (незручно), і розмовляти по телефону через годинник (зовсім незручно). Остання функція на папері дуже корисна, але на практиці потрібна, тільки якщо ти вдома. Динамік дуже тихий - не для галасливої ??вулиці.
Ще я не раджу вам заходити в меню вибору смайликів. Майже всі вони - неймовірно страшні в самому прямому розумінні цього слова. Жовта, сіпаючася в конвульсіях, без ока (sic!) Пика з висунутим язиком буде довго снитися вам ночами.
Управління
Багато питань викликає управління. Взаємодія людини з iPhone фактично зав'язана на одну кнопку. А для контакту з Apple Watch є відразу три способи - привід для плутанини. Найближче управління Apple Watch нагадує .... комп'ютерну мишу.
Так, є «цифрова корона» - коліщатко, яке в традиційних годинників відповідає за налаштування. У Apple Watch ним можна скролити сторінки, кілька натискань на нього повернуть вас на стартовий екран, а довге натискання викличе Siri.
Можна взаємодіяти з годинником і через екран: тап - як клік лівою кнопкою мишки, сильне натискання - як клік правої кнопки, він відкриває додаткові меню. Але що саме відкриється, зрозуміло не завжди, і доводиться експериментувати: зайшли в додаток, сильно натиснули на дисплей, дивіться що вийшло.
Ще одна кнопка на корпусі годинника відкриє список обраних контактів: з цього меню можна швидко зателефонувати або надіслати СМС.
Звикання
Процес звикання до Apple Watch в якомусь сенсі будується за принципом знаменитих п'яти стадій прийняття неминучого, тільки без «депресії» і «гніву».
Перша стадія, заперечення: я ношу Apple Watch, але не пам'ятаю про це, регулярно дістаю з кишені смартфон - турбуюся, чи не пропустив що-небудь важливе.
Друга стадія, назвемо її торгом: я ношу Apple Watch, але все ще за звичкою тягнуся до телефону. Потім згадую, що годинник мовчить - значить, турбуватися нема про що.
Третя стадія, прийняття: я ношу на руках Apple Watch. Раз вони мовчать, то і турбуватися нема про що.
Отримувати повне задоволення від використання годинника можна, лише пройшовши всі три стадії. Цей процес може затягнутися. Тому не варто робити висновки про Apple Watch через півгодини після покупки. Для початку краще взагалі розслабитися, перестати постійно поглядати на кисть, і забути про годинник. Вони самі нагадають про себе.
Все, що є в Apple Watch, виконано на одну планку вище, ніж у конкурентів. Годинники безпомилково прокидаються, варто вам злегка повернути кисть, і гаснуть, варто вам опустити руку. Повідомлення не дублюються на екран пристрою, якщо ви тримаєте смартфон в руках (виняток становлять лише дзвінки). Майже всі параметри настроюються: сила вібрації, розмір шрифту, розташування елементів на циферблаті, колір інтерфейсу. Процес створення пари між iPhone і Apple Watch взагалі геніальний і розповісти про нього - зіпсувати приємний сюрприз.
Всі ці дрібниці, не особливо значущі окремо, в підсумку виділяють Apple Watch з безликої юрби розумних годинників. Творці Apple Watch знали, що цей пристрій - не просто зменшений смартфон, адже його потрібно постійно носити на тілі. І з цієї точки зору тут продумано якщо не все, то дуже багато чого.
На рівні з моделями конкурентів тут хіба що час автономної роботи. Якщо використовувати годинник, ні в чому себе не обмежуючи, більше дня з Apple Watch НЕ вичавити. Так що готуйтеся заряджати їх перед сном.
Висновки
Мені подобаються Apple Watch. Але саме, мабуть, неприємне - в тому, що при всій любові до цього гаджету я не можу чітко пояснити, чому хтось повинен його купити. Читати повідомлення з кисті зручно, але навіть ця «фіча» не варта купівлі досить дорогого пристрою. Фітнес-функції є і в смартфоні. А зовнішній вигляд ... Так, Apple Watch симпатичні, але не серйозно ж порівнювати їх з деякими аналогічними за вартістю традиційними моделями від Swatch?
Слово «потрібно» передбачає необхідність, щось, без чого вам буде гірше. Але вам точно не буде гірше без Apple Watch. Це, безумовно, кращі розумні годинники з усіх створених, шкода тільки індустрія носимих пристроїв не може запропонувати нічого кращого.
Але все ж Apple Watch - це тільки початок. Початок нової епохи, народження нової платформи, цілого типу електронних пристроїв. Колись у iPhone не було магазину додатків. Чи можна зараз уявити собі сучасний смартфон без доступу до мільйонів найрізноманітніших програм? Питання риторичне.
Ми живемо в час, коли комп'ютер можна носити на руці. Залишилося дожити до часу, коли в цьому дійсно буде сенс.