Apple розробила новий спосіб обміну даними між iPhone

2019-12-07

Пам'ятаєте, як раніше, щоб надіслати знімок або мелодію ми ставили два телефони впритул один одному, щоб не втратити контакт між ІК-портами? Схоже, Apple збирається відродити колись популярний спосіб обміну даними в нових iPhone і iPad. Незважаючи на наявність AirDrop і Bluetooth, в Купертіно розробляють додаткові інструменти, про що свідчить один з недавніх патентів корпорації. У документах розповідається, що компанія створює способи більш ефективного і безпечного обміну даними між такими пристроями, як iPhone і iPad.

За інформацією від Apple, пристрої зможуть використовувати «протокол встановлення зв'язку» для безпечного пошуку, підключення та ідентифікації один одного. Після цього вони переключаються на систему з більш високою пропускною здатністю для фактичного обміну даними.

«Протокол встановлення зв'язку з Bluetooth з низьким енергоспоживанням (BLE) є одним із прикладів», - говорить Apple. «Однак високий час відгуку до сих пір залишається головним недоліком BLE».

Наприклад, на пошук пристрою за допомогою Bluetooth йде до 10 секунд, тоді як Apple хоче скоротити час відгуку до двох секунд. Яким чином? Компанія пропонує використовувати альтернативу у вигляді оптичних передавачів та приймачів. Хоча в патенті цього не говориться, концепція схожа на стару систему IRTalk, що використовує інфрачервоне оптичне обладнання для передачі файлів на інший пристрій (той самий ІК-порт). Apple використовувала ІК-передачу даних в Newton і деяких PowerBook.

Інфрачервоний порт в iPhone
Питання тут не стільки в тому, як саме буде працювати нова система, а точність її спрацьовування - щоб дані випадковим чином не опинилися на тому пристрої, де їм насправді не потрібно бути. Втім, Apple обіцяє додаткові інструменти для захисту інформації - іншими словами, без підтвердження власника його дані нікуди не подінуться.

Рішення від Apple включає в себе рухливий об'єктив для передачі даних і світлочутливий приймач. Рухомий елемент дозволить переміщати iPhone або iPad, а не тримати їх впритул нерухомо, як раніше.

Ці два патенти представляють собою лише частину прикладів того, як Apple хоче налагодити взаємодію своїх пристроїв один з одним. Останні iPhone 11, iPhone 11 Pro і iPhone 11 Pro Max обладнані чіпом Apple U1, який передбачається використовувати для аналогічних цілей. Чіп U1 використовує широкосмуговий зв'язок для того, щоб визначити де знаходиться той чи інший пристрій. Однак поки Apple задіяла його тільки для покращення роботи функції AirDrop.