П'ять поганих запчастин у вашому відремонтованому iPhone + відповідь сервісу

2018-04-30

З'явилися коментарі від сервісу! Гортаємо вниз і читаєм.

Цікаве від сервісу: класифікація запчастин

Оновленo: у зв'язку з полемікою що розгорнулась в коментарях до дискусії підключилися експерти Apple Room. Вони вирішили роз'яснити ситуацію із запчастинами і відповісти на питання деяких читачів.

Давайте розберемося в класифікації запчастин на Apple.

1. Оригінальні запчастини, які постачає сама Apple. Ці запчастини отримують лише авторизовані СЦ Apple, які виконують гарантійні ремонти. Це можуть бути комплектуючі до ноутбуків / iMac або дисплей на iPhone. І на цьому все. Інших запчастин на iPhone / iPad сама Apple не поставляє - просто змінюється пристрій в цілому у зборі.

2. Оригінальні запчастини, здобуті при розборі нових або б.у. девайсів. Їх вже можна зустріти в деяких сервісах, але коштують вони недешево, так як розібрати новий Apple-девайс на запчастини можуть дозволити собі далеко не всі.

3. Далі йде клас - «заводський оригінал». Це запчастини фабричної якості, які китайці роблять на тих же заводах або на тому ж обладнанні, що і для компанії Apple, але частина партії йде на ринок. Ціна на них середня, але при цьому якість на висоті. Але є нюанс - так як вони йдуть вже не від Apple, потрібно перевіряти на якість кожну партію комплектуючих. Це оптимальний варіант.

4. Останнім є клас - Copy class A, A +, AAA. У цьому випадку, звичайно, вже немає впевненості в якості, тут швидше питання випадку. Точно не варто встановлювати дисплей і корпусні частини з такими характеристиками - через 1-2 місяці доведеться їх міняти ще раз ...

А зараз розповімо, як відрізнити суворий «китай» від якісного. І взірвем мозок непідготовленого обивателя.

Чому з'явилася ця стаття
Ми регулярно публікуємо пости про ремонт, і в коментарях часто виникають суперечки навколо цін на ремонт і на запчастини. Подивившись наживо на ринок негарантійного сервісу, ми вирішили написати невеликий лікнеп. У його складанні нам допомогли старі знайомі з Appleroom.ua, відремонтувавші тисячі пристроїв від Apple і не тільки.

Розвінчуємо головний міф
Грубо кажучи, оригінальних запчастин для iPhone не існує, а ті, хто наполягають на їх наявності - лукавлять або відверто вас розводять.

Оригінальних запчастин для iPhone дуже мало, і шанси, що вам поставлять саме таку, рівні 5%, якщо ви звернулися не в авторизований СЦ Apple. Це нормально.

Ремонтні сервіси пишуть на своїх сайтах, що пропонують установку оригінальних запчастин, тому що так роблять їхні конкуренти. До того ж простому обивателю Васі важко пояснити, чому на його розбитий айфон «немає оригінальних запчастин з заводу Apple». Легше сказати, що все оригінальне і поставити «Китай», але гідної фабричної якості. Правда, так вчинять тільки в хорошому сервісі. В інших місцях буде що-небудь дешеве, прямо з розпродажі на Aliexpress.
Тепер, коли ми знаємо головну таємницю, подивимося, де сервіси можуть ще заощадити - і увіткнути вам зовсім «китайську» запчастину в гіршому сенсі слова.

1. Погане олеофобне покриття
 
Суворі китайці можуть скопіювати все, крім одного. Їм досі погано даються технології виробництва якісного олеофобного покриття, що радує власників оригінальних iPhone і iPad.

Якщо ви не в темі, саме олеофобне покриття на дисплеї дозволяє вам провести айфоном по штанях і стерти з нього більшу частину забруднень. Воно на хімічному рівні відштовхує вологу і бруд. Без такого покриття очистка екрану смартфона ускладнюється в кілька разів.

Дисплей без олеофобного покриття складніше «відтерти», він швидко покривається плямами, які важко стерти без води або спеціальних серветок. Звідси наша рекомендація уникати таких дисплеїв.

Як впізнати: візьміть кольоровий виділяючий-маркер і накресліть лінію по екрану. Якщо смуга збереться в мініатюрні краплі - у вас якісний / оригінальний дисплей. Якщо ж лінія залишиться суцільною або збереться в краплі лише частково - на жаль, вам не пощастило.

Саму лінію можна швидко стерти в обох випадках.

2. Неякісний екран
 
Один дисплей іншому ворог. Навіть якщо вони зійшли з одного і того ж заводу. Оригінальні екрани від Apple можуть відхилятися в холодну або теплу колірну температуру: білий колір буде або трохи «синюватим», або «жовтуватим». Різниця пояснюється розбіжностями у процедурі калібрування тієї чи іншої партії екранів.

Однак при виробництві суворих китайських дисплеїв етап калібрування часто проходить без належного контролю над процесом. Більше того, часто помітна економія на самих матрицях. Від хваленої чесності передачі кольору айфона може залишитися лише блякле непорозуміння з явними відхиленнями в який-небудь специфічний колір.

Як впізнати: візьміть айфон, відкрийте будь-яку сторінку в Safari і повертіть його під різними кутами. Якщо білий колір різко перетворюється на фіолетовий на деяких кутах, ви маєте справу з підробкою. Також зверніть увагу на яскравість: китайські дисплейні модулі часто мають яскравість помітно нижче оригінальних. І не забудьте про передачу кольору: ніяких відхилів в «фіолетовий» або «зелений» бути не повинно.

3. Царапини на  камері
 
Якщо ви примудрилися розбити захисну лінзу камери або якимсь дивним чином її подряпати, придивіться до нової, що вам поставили в сервісі. Вона може не відрізнятися від старої практично нічим - але рано чи пізно дасть про себе знати. У більшості випадків на місце розбитих лінз ставлять китайські «копії». Здавалося б, у чому проблема?

А проблем декілька. По-перше, в 95% випадків в новій лінзі буде встановлено звичайне скло. А в оригіналі ставлять сапфірове, з олеофобним покриттям. Останнє практично неможливо подряпати, та й брудниться воно складніше.
По-друге, від якості скла в цій лінзі істотно залежить якість фотографій. Якщо лінза буде пропускати менше світла, ніж оригінальна запчастина, то це неминуче відіб'ється у вашому Instagram. Або де ви там сидите.

Як впізнати: заміна лінзи - специфічна процедура, і різницю ви зможете помітити тільки через деякий час. Підставте лінзу на світло і подивіться, чи є на ній мікроподряпини. Якщо так, то з ймовірністю в 99% ви маєте справу з неоригінальною запчастиною. Також в певних світлових умовах оригінальна лінза камери блікує м'яким фіолетово-синім кольором, а неоригінальна версія - просто білим.

4. Виступаюча кнопка Home або Touch ID
 
На офіційному виробництві жорстко дотримуються розміри і висота кнопки Home - аж до декількох нанометрів. Apple стежить, щоб краї кнопки ніколи не були підняті над екраном. Зроблено це з очевидних причин, розписувати їх тут не бачу сенсу.

Home може здаватися найпростішою запчастиною в iPhone - але саме з нею виникають проблеми у більшості виробників «підвальних» компонентів. Проблема не залежить від покоління: вона однаково представлена і для iPhone 4, і для iPhone 6 Plus.

При виробництві «контрафактних» кнопок Home і Touch ID немає достатнього дотримання регламентів і вже точно немає такого жорсткого контролю за розмірами, як у офіційних партнерів Apple. Відбраковуються тільки очевидно «криві» кнопки, а решта пакується і розвозиться. В результаті такі кнопки або виступають над корпусом, або навпаки «тонуть» у ньому, погано натискаються і так далі.

А ще ж є проблема зі шлейфами, які ставлять криво ... загалом, тут руки майстра повинні бути прямими на сто відсотків.

Як впізнати: покладіть айфон на стіл рівно і подивіться, як в ньому стоїть кнопка Home або Touch ID. Якщо вона трохи виступає по краях, малюнок всередині (актуально для iPhone 5 і iPhone 4 / 4s) повернений або має «мутний» вид, натискання супроводжується не кліком, а «хлюп» - ви нарвалися на Китай.

Також дивіться на те, чи не виступає ізоляція по краях кнопки. Якщо щось видніється, питання треба задавати не тільки китайцям, але і тому, хто проводив ремонтні роботи.

5. Китайська акумуляторна батарея
 
Ми вже позначили, що дістати оригінальні запчастини сервісу «зі сторони» практично неможливо. Коли мова йде про акумуляторні батареї, проблема подвоюється.

Є факт: оригінальні акумулятори працюють трохи довше і стабільніше, ніж якісний «китай». Проте хороший сервіс не буде встановлювати своїм клієнтам справжні, оригінальні акумулятори замість проблемних. Знаєте чому?
Тому що ці «оригінали» вже колись стояли на інших айфонах і встигли відпрацювати частину свого ресурсу. Виходить, що міняєш шило на мило. Один відпрацьований на інший, з невідомим букетом потенційних проблем.

Китайські АКБ для iPhone зараз практично не поступаються оригінальним. Але такі і коштують істотно дорожче тих, що зроблені «на коліні». Якщо вам пропонують поставити аккум за 100 грн. на iPhone 6, ви однозначно ще прийдете в сервіс з вимогою повернути гроші. Але головний косяк в іншому. Побачити, наскільки якісний АКБ поставили вам, ви зможете тільки через кілька днів ...

Як перевірити: погані китайські акумулятори починають давати збої протягом 1-3 тижнів. Максимум місяць. Виглядає це так: айфон вимикається на 10% заряду, або дуже швидко розряджається на холоді і спеці. Такі АКБ спочатку пошкоджені, і вам треба швидко бігти в сервіс і вимагати заміни на щось якісніше.

Якщо ж пройшов місяць, а АКБ живе нормально - все в порядку, можна розслабитися.
Поганий китайський акумулятор може також виявитися живучим, але доставити інші клопоти. Наприклад, він може бути підданий вздуттю. Тут допоможе проста профілактика. Візьміть айфон і подивіться на його задню панель. Вона рівна або зовсім трохи піднята в якомусь місці? А може, у вас раптово тріснув дисплей, хоча ви айфон навіть не впускали? Тут треба терміново в сервіс.

Роздута батарейка - один крок від бавовни і пожежі в штанях.

Три правила здачі iPhone в ремонт

Правило номер один: не бігти за наднизькою ціною. Якщо десь роблять дуже дешево, значить і зроблять дуже дешево з усіма витікаючими наслідками. Магії не буває: запчастини коштують грошей, і чим вони краще зроблені, тим більше хочуть за них китайці. А в мінус жоден майстер, особливо хороший, працювати не буде.

Низькоякісні комплектуючі в айфоні - запорука проблем і неприємностей власника в найближчому майбутньому. Ризикуйте на здоров'я, економте на ремонті по-повній - але пам'ятайте, що нервові клітини не відновлюються :)

Правило номер два: не вимагати з сервісів установки оригінальних компонентів, якщо вони самі безпосередньо цього вам не пропонують. Не наполягайте, щоб не піти подвійно засмученими. Оригінальних запчастин дуже мало, вони знімаються зі зламаних девайсів і так далі. Більше їх дістати ніде.

Оригінальний корпус - це завжди добре. А ось оригінальна батарея - маленька бомба уповільненої дії. Що з нею було раніше, ніхто не знає. Довіртеся сервісу. Тим більше, що в пристойних місцях на всі роботи дають гарантію.

Правило номер три: йдіть тільки в перевірені місця. Сервіс «у Ашота" не буде краще нормального сервісного центру з добре оплачуваними майстрами на повній ставці. Віддавайте перевагу тим майстерням, де є повноцінне обладнання для проведення складних робіт - паяльні станції, мікроскопи, кілька людей у команді.

 Висловлюємо подяку

У підготовці статті нам допоміг саме такий, перевірений сервіс. Хлопці чесно відповідають на питання, не ховаються. Заходьте до них на вул.Гавришкевича, 4, зацініть все самі - відразу з'явиться повага і впевненість у тому, що вони роблять... втім, це тема для окремої розмови.
Apple room чекає вас, щоб якісно відремонтувати iPhone, iPad. Центр Львова, гарантія та особлива пропозиція для наших читачів - знижка 10 відсотків на всі роботи! Як прийдете, просто повідомте, що ви від Appleroom.ua ;)

Всі види ремонту iPhone і iPad - в Appleroom.ua!