Новий MacBook: кому він підійде

2018-04-30

Після представлення Apple нового MacBook пройшло вже достатньо часу, щоб поле спотворення реальності розсіялося, і можна було оцінити новинку тверезим поглядом.

Я навряд чи стану першою людиною, яка зробила подібні висновки, але представлений новий MacBook дуже нагадує найперший MacBook Air. Його можна описати тими ж словами: сучасний, з обмеженими можливостями, малопотужний, націлений на майбутнє.

Чимало пір'я було зламано навколо «квадрата Маків», який Стів представив незабаром після свого повернення в Apple. У той час у виробників комп'ютерів (в тому числі і Apple) було так багато різних продуктів, що покупці впадали в ступор при купівлі нового. Стів хотів спростити цю систему. Спростити настільки, що в підсумку він обмежив продуктову лінійку всього двома видами комп'ютерів: настільними і портативними, кожен з яких повинен був існувати в двох варіантах: для профі і звичайних користувачів.

Довгий час компанія дотримувалася цієї схеми. Так ми отримали MacBook і MacBook Pro. З розвитком технологій і накопиченням Apple досвіду у виробництві хороших і якісних продуктів, вони задумалися про розробку ультра-легкого ноутбука. Я з легкістю представляю інженерів, одержимих ідеєю створення ноутбука, як головним пріоритетом у дизайні якого була б портативність. Ця одержимість привела до випуску першого MacBook Air.

Air не був спробою замінити MacBook. В Apple його описували як втілену мобільність. Новий MacBook Air був чимось зовсім новим, несхожим на інші продукти компанії. Я був на виставці Macworld Expo, де був анонсований перший Air, і ми всі просто збожеволіли. Лише через декілька хвилин після того, як Джобс дістав його з конверта, демонстраційні зразки вже були виставлені на стенді Apple. Він був настільки легким, що просто не вірилося. Але було ще одне важливе зауваження: представлений Macbook Air додав ще одну клітку в «решітку Apple». Відтепер ноутбуки були не тільки споживчими або професійними - Apple додала ультратонку категорію в свою лінійку.

Думаю, що вже тоді нам було очевидно: ультратонкому Макові довелося пожертвувати деякими функціональними елементами. Однією з таких жертв став оптичний привід, що в 2015 році звучить майже смішно. Але озираючись назад, слід також зазначити, що у першого MacBook Air було зовсім небагато оперативної пам'яті, а також самий повільний жорсткий диск серед усіх Маків.

Преса була сповнена міркувань про те, чому новий MacBook Air не має сенсу. Тим не менш, третя категорія комп'ютерів була представлена, і досить багато купили собі новинку. Через кілька років Air був істотно перероблений і став базовим споживчим ноутбуком Apple, в той час як «просто» MacBook відправився на пенсію. Ну або нам так здавалося.

Я бачу в оновленому MacBook, нового тимчасового представника категорії ультра-легких ноутбуків. MacBook Pro міцно закриває позицію професійного ноутбука. MacBook Air перейшов у розряд споживчих ноутбуків, а новий MacBook займе нішу ультра-легких девайсів. Мені здається, багато критиків нового MacBook просто не розуміють, до якої категорії віднести ультра-легку новинку, і помилково приймають його за користувальницький ноутбук.

Історія успіху MacBook Air і стрімкий розвиток технологій змушують нас в 2015 році набагато більш прискіпливо ставитися до втрати функціональності в гонитві за мобільністю, ніж у 2008 році, як у випадку з оригінальним Air.

Навряд чи ультра-портативна категорія повернулася в лінійку Apple назавжди. Повернення до назви «MacBook» в даному випадку сигналізує, що в найближчі кілька років Apple планує позбавитися від лінійки Air. А новий-старий MacBook знову повернеться в категорію споживчих ноутбуків.

Не дивно, що новий ноутбук викликає багато запитань. Чи знайдуться люди, готові платити за ультра-легкий ноутбук (при тому, що його ціна вища, а продуктивність гірше)? Я вважаю, що знову-таки, для деяких користувачів відповіддю буде однозначне «так». Те ж саме питання ми задавали собі, коли вийшов перший Air. Забавно, але ми - гіки - сприймали це як особисту проблему. Чи був Air комп'ютером для кожного? Ні. Чи був він комп'ютером для певного типу людей? Так. Новий MacBook навряд чи замінить Air (принаймні, зараз), але він точно знайде свою аудиторію.

Apple охороняє свої секрети, але якщо дивитися в правильному напрямку, то їх наміри цілком очевидні. І майбутнє ноутбуків Apple бачить саме в новому MacBook. Протягом наступних кількох років, технологічні та дизайнерські рішення, які були використані в новому MacBook, поширяться на всю лінійку ноутбуків Apple, а в кінцевому підсумку - і на всю індустрію ноутбуків. Як це сталося з MacBook Air протягом останніх семи років.

А тепер давайте додамо трохи конкретики. Отже, хто вибере для себе новий MacBook?

1. Воїн дороги

Це ідеальний пристрій для тих, хто багато подорожує і не потребує високої потужності. Якщо ви проводите час в інтернеті, поштою і виконуєте інші схожі, що не вимагають високої продуктивності завдання, то цей комп'ютер відмінно вам підійде. Я знаю, що чимало людей стурбовані новим роз'ємом USB-C, який ускладнює обмін даними. Але, я думаю, ми будемо завалені пристроями з USB-C в самий найближчий час.

Я буду здивований, якщо десь в Китаї ще не налагоджено виробництво флеш-накопичувачів з двома роз'ємами: стандартним і USB-C. Крім того, тепер навіть не-гіки набагато більш підковані в питаннях хмарного зберігання даних - кілька тижнів тому мій старий 74-річний друг пропонував «навчити» мене Dropbox.

2. Ранній послідовник

У мене є кілька друзів, які купили новий MacBook Air тільки через його революцію дизайну. Вони знали, що в ньому є недоліки, і знали, що вони завдадуть їм деякі незручності, але їх це не хвилювало. Вони просто люблять йти в ногу з часом. І в цьому немає нічого поганого. Ранні послідовники, я вас чудово розумію.

3. Ретіновий сноб

Є два табори думок навколо екранів ретіна. Одні люди не можуть пояснити, в чому полягає різниця або вважають, що вона не настільки велика, щоб звертати на неї увагу. Другі абсолютно без розуму від ретіни. Я у другій категорії. У мене трирічний MacBook Pro з ретіною. Це був перший ретіновий ноутбук Apple, і я до сих пір ловлю себе на тому, що любовно роздивляюся текст на екрані ... і це через три роки. Я просто обожнюю ці дисплеї.

Трохи більше року тому подруга запропонувала мені купити її 11-дюймовий MacBook Air. Вона хотіла позбутися від нього, тому запропонувала до смішного низьку ціну. Коли я сказав їй, що не уявляю, як буду ним користуватися, вона позичила його мені, щоб перевірити, чи прийдеться він мені до душі. Я був у захваті від його мобільності, і виявив безліч місць, куди б я брав його з собою, залишивши вдома 15 "MacBook Pro. Тим не меньш, я відмовився від нього і віддав назад. Відсутність ретінового екрану виявилася вирішальною.

Завдяки цьому випадку, я зробив висновок, що елементарно більше не можу користуватися Маками без ретіни. MacBook Pro з ретіною зіпсував мене. І я не самотній - напевно у світі є маса людей, які шукають щось трохи менше і легше, ніж MacBook Pro, але обов'язково з ретіною. Новий MacBook ідеально їм підійде.

4. Другий комп'ютер

Всі проблеми нового MacBook з потужністю і ємністю стають не так важливі, якщо це ваш другий комп'ютер. Якщо у вас вже є iMac або MacBook Pro, що виконує роль стаціонарного, і вам потрібен Мак, який можна взяти з собою на заняття або на зустріч з клієнтом, то новий ноутбук прийдеться якраз впору.

Якщо ви знайшли себе в одній з цих груп, і у вас є вільні півтори тисячі доларів, новий MacBook стане хорошим варіантом. Для мене додаткова зачіпка нового продукту полягає в тому, що лінійка ноутбуків Apple знову представлена ??в трьох категоріях.

 

Мені цікавий новий MacBook. Моєму нинішньому ноутбуку вже три роки, і це якраз той термін, коли я починаю підшукувати новий варіант. Більш того, за три роки мої вимоги до ноутбука значно змінилися. До недавнього часу, мені потрібен був великий MacBook Pro в якості основного комп'ютера, який я використовував як вдома, так і в офісі. А тепер я проводжу значну частину часу, працюючи вдома за своїм ретіновим iMac. Ноутбук тепер не основний комп'ютер, а навпаки - пристрій, який я беру на зустрічі з клієнтами, виступи і в інші поїздки.

Така робота не вимагає потужності MacBook Pro. І MacBook з ретіновим екраном раптово став альтернативою. Тим не менш, у мене до цих пір залишаються питання. Нова клавіатура може все зіпсувати, якщо вона виявиться незручною. Також я трохи хвилююся про нагріванні ноутбука. Сама ідея ноутбука без вентиляторів мені імпонує, але я не знаю, як сильно він буде нагріватися. Я планую подивитися огляди, коли ноутбук вийде в продаж, і провести деякий час в Apple Store. Але я зовсім не виключаю варіант продажу великого ноутбука і покупки новинки.

Незалежно від того, що ви думаєте про новий MacBook, я вірю, що це майбутнє споживчої лінійки ноутбуків Apple. Тепер відновлення «квадрата Стіва» це лише питання часу.