Як відредагувати фотографії за допомогою «Перегляду» на macOS

2018-09-29

Програма «Перегляд» входить до складу операційної системи macOS і вміє відкривати зображення і файли формату PDF. У ній можна імпортувати зображення з камери або сканера,а також редагувати зображення.

«Перегляд» в macOS - один з найбільш функціональних засобів для перегляду зображень, який йде в комплекті з операційною системою. Щоб відкоригувати колірну гамму зображення за допомогою попереднього перегляду - відкрийте потрібний файл, в рядку меню натисніть «Інструменти», потім потрібно вибрати «Налаштувати колір» або натиснути комбінацію клавіш «Command + Option + C» на клавіатурі.

Для швидкого налаштування можна скористатися опцією «Автоматичні рівні». Під гістрограмою знаходяться три повзунки: лівий регулює темні ділянки, середній налаштовує півтони, а правий відповідає за світлі ділянки зображення.

Під «Автоматичними рівнями» розташовуються слайдери для більш точного налаштування зображень: «Експозиція», «Контраст», «Світлі ділянки» та «Темні ділянки». У звичайних випадках цих налаштувань вистачає, щоб скорегувати всі необхідні параметри.

Для настройки балансу білого використовуйте інструмент «Піпетка», за допомогою якого потрібно вибрати нейтральну сіру або білу точку на фотографії. Використовуйте слайдери «Температура», «Насиченість», «Відтінок» і «Сепія» для отримання необхідного ефекту. Щоб перетворити фотографію в «чорно-білу» перетягніть слайдер «Насиченість» у крайнє ліве положення.

Скористайтеся повзунком «Різкість» якщо бачите, що знімок злегка розмитий або бракує чіткості по краях. Використовуйте цей параметр акуратно, інтенсивне додавання різкості може зіпсувати зображення.

Не бійтеся експериментувати, будь-які зміни можна відмінити до тих пір, поки зображення не буде збережено. Щоб скасувати всі дії натисніть кнопку «Скинути все».