Symantec виявила на комп'ютерах українського уряду «російську програму-шпигун»

2018-04-30

Symantec виявила на комп'ютерах українського уряду «російську програму-шпигун»

В опублікованому напередодні звіті Symantec наголошується, що троянська програма виявлена ??приблизно на 60 комп'ютерах української влади. Мова нібито йде про трояни Snake, відомі також під назвами Turla і Uroboros. Вірус, що пробрався на чужий комп`ютер перехоплює мережевий трафік, дає можливість його «хазяїну» отримати віддалений доступ до пристрою.

Навесні 2014 повідомлялося про використання Snake при атаках на комп'ютерні мережі низки українських міністерств і відомств. При цьому особливо вказувалося на те, що творцями Snake могли бути російські фахівці. Зокрема, підкреслювали, що в коді вірусу виявлено текст російською мовою.

«У наявності всі ознаки того, що Snake створений російськими оперативниками. Ймовірність того, що вірус родом з Росії дуже висока, ми практично впевнені », - заявив Financial Times - американський експерт з кібервійни Пітер Робертс.

Наприкінці липня 2014 сайт президента України Петра Порошенка був заблокований в результаті DDoS-атаки, відповідальність за яку взяла на себе хакерська група «КіберБеркут». Через деякий час Держспецзв'язок України оголосив про те, що її фахівці відбили атаку.

Раніше американські ЗМІ повідомляли, що влада США побоюється того, що російські хакери можуть «помститися» за введені проти Росії санкції, атакувавши комп'ютерні мережі американських банків і компаній.