Три причини, чому Apple повинна купити IBM

2018-04-30

До початку 2015 року готівковий капітал американського гіганта споживчої електроніки склав $ 193 млрд, і ця цифра продовжує зростати. Завдяки запасу вільних коштів американський гігант комп'ютерної електроніки може дозволити собі покупку великої компанії - навіть такої, як IBM. На думку оглядачів Dailycomm, існують три основні причини, по яких Apple слід придбати «блакитного гіганта».

1. Тім Кук добре знає IBM. До того, як приєднатися до Apple, її нинішній генеральний директор Тім Кук працював в IBM (в період з 1982 по 1994 роки), де курирував виробничі та дистриб'юторські питання компанії в Північній і Латинській Америці.

Після приходу Тіма Кука до керівництва Apple партнерські відносини компанії з IBM помітно зміцніли. У липні 2014 ІТ-гіганти почали спільну роботу над просуванням технологій Apple в сегменті великого бізнесу. IBM розробляє програмне забезпечення для iOS, однак поки невідомий фінансовий ефект від цієї співпраці.

«Ми хочемо змінити те, як працюють люди. Є дуже багато компаній, які досі застрягли в іншій епосі », - зазначив Тім Кук, говорячи про плани подальшого партнерства з IBM.

У квітні 2015 Apple і IBM запустили проект, в рамках якого понад 5 млн літніх японців отримали по планшету iPad, що допомагає підвищити якість життя пенсіонерів.

2. Фінанси Apple дозволяють купити IBM. Ринкова капіталізація Apple становить 743 млрд доларів проти 171 млрд доларів у IBM. Навіть якщо виробник iPhone і iPad заплатить за IBM на 20% більше біржової вартості корпорації, вартість операції складе 205 млрд доларів, що відповідає 28% акцій Apple.

3. У IBM є те, що потрібно Apple. Злиття з IBM буде мати сенс для Apple тільки в тому випадку, якщо об'єднана компанія зможе генерувати грошові потоки, здатні компенсувати вартість придбання. На думку оглядачів, купивши IBM, «фруктова» корпорація зможе зменшити витрати на оренду приміщень і заощадити на об'єднанні дублюючих відділів, що відповідають, зокрема, за фінансову діяльність, кадри та закупівлі.

Плюсом від покупки IBM також є отримання розвиненого каналу продажів і сильного консалтингового підрозділу, що працює з корпоративними та державними клієнтами. За оцінкою Forbes, останніх Apple бракує.

Крім того, IBM має в розпорядженні величезну кількість патентів, серед яких Apple зможе вибрати технології, що дозволяють створювати по-справжньому необхідні рішення.