Тім Кук впевнений у світлому майбутньому iPad

2018-04-30

Тім Кук впевнений у світлому майбутньому iPad

В IV фінкварталі кварталі 2014 Apple збільшила поставки iPhone, але продажі iPad знову знизилися. Аналітиків турбує така тенденція, триваюча третій квартал поспіль, однак глава каліфорнійський корпорації демонструє впевненість у світлому майбутньому iPad і планшетного ринку в цілому.

За словами Тіма Кука, за чотири роки Apple продала 237 млн ??планшетних комп'ютерів. Тоді як iPhone за перші чотири роки свого існування були реалізовані в два рази меншим тиражем.

В Купертіно не поділяють точку зору, згідно з якою планшетний ринок близький до насичення. У II кварталі в шести лідируючих за розміром виручки країнах частка нових користувачів серед покупців iPad досягала 50%. Тобто, для половини покупців iPad ставав першим у житті планшетом марки Apple. А в окремих регіонах цей показник доходив до 70%. Такий ринок не можна вважати насиченим.

У той же час глава Apple готовий зізнатися, що iPad мають достатньо тривалий життєвий цикл у порівнянні з iPhone. Іншими словами, користувачі не поспішають оновлювати гаджети після виходу нових моделей, що характерно для «яблучних» смартфонів.

Тім Кук допускає думку про «канібалізації» своїх пристроїв: деякі покупці після відвідин Apple Store йдуть з ноутбуком MacBook замість iPad, за яким спочатку збиралися. А інші, наприклад, придбають iPhone замість iPad. Така ситуація не особливо турбує гендиректора, адже гроші покупця все одно дістаються його компанії.

В Купертіно бачать хороші перспективи для ринку планшетів. Нові моделі iPad Air 2 і iPad mini 3 виводять пристрої на якісно новий рівень і корпорація продовжить інвестувати в ці пристрої.