Як змінюється Apple

2018-04-30

Як змінюється Apple

Після багатьох років накопичення грошових коштів Apple раптом оголосила про план викупити свої акції на суму в $ 100 млрд, що стане наймасштабнішим викупом акцій за всю історію американського бізнесу. Крім того, Кук домовився з Google про припинення патентної війни.

Ще один важливий крок Кук зробив, коли прийняв рішення про покупку за $ 3 млрд компанії - виробника навушників та аудіотехніки Beats Electronics і музичного онлайн-сервісу Beats Music. Раніше Кук найняв Анжелу Арендс, колишнього главу британського підрозділу Burberry, яка тепер відповідає за роздрібні магазини Apple. Як пишуть «Ведомости», це знак того, що Кук воліє вибирати собі високопрофесійних заступників.

Не перші кроки

Більше десятка років весь бізнес Apple був зав'язаний на унікальний талант і діяльний характер Стіва Джобса. «Стів дбав лише про створення чудових продуктів. Компанія та її співробітники служили лише досягненню поставлених цілей. Тім набагато більше піклується про саму компанію », - сказав один колишній працівник Apple. «Стів був гендиректором часів корпоративних воєн, а Тім - гендиректор мирних процесів», - говорить ще один співробітник Apple.

Кук прийшов в Apple в 1998 р. Він побудував кар'єру в кулуарах компанії і тепер намагається об'єднати команду перед лицем нової загрози з боку Google і його мобільних операційних систем Android. Водночас Кук намагається розширити спектр товарів, що випускаються Apple. Спочатку він відчував себе в ролі гендиректора дещо невпевнено. Хоча він більшою мірою управлінець, ніж мрійник і винахідник. Кук керує Apple так, як зазвичай гендиректори керують іншими компаніями.

За словами джерел, знайомих з ситуацією, Кук зараз активно шукає нових директорів на додаток до восьми, які вже засідають в раді і відомі своєю відданістю Стіву Джобсу. Шість з семи незалежних директорів вже досягли віку 63 років. Дехто навіть старший. Четверо з них складаються в раді директорів Apple вже більше 10 років, причому двоє перебувають там з кінця 1990-х рр.. Це Білл Кемпбелл, колишній гендиректор Intuit, і Міллард Дрекслер, гендиректор J. Crew Group.

Кук дбає і про створення правильного іміджу Apple в очах громадськості. Він намагається показати, що компанія піклується про екологію. Наприклад, центри обробки даних Apple тепер працюють на поновлюваних джерелах енергії, а сама компанія приділяє більше уваги походженням матеріалів і запчастин для своїх продуктів. Кук також проводить в життя програми по залученню співробітників до благодійної діяльності та відкрито підтримує рух на захист прав гомосексуалістів.

При Куку Apple стала компанією, де приємніше працювати, ніж раніше, кажуть нинішні і колишні її співробітники, опитані WSJ. Але їх турбує, що культура Apple втратила той шалений дух, що штовхав її працівників до постійного пошуку нових ідей.