Що чекати від нових MacBook в 2016 році

2018-04-30

Що нового готує Apple у своїй лінійці ноутбуків? Якими технологіями будуть оснащені нові MacBook? Своїми припущеннями на рахунок майбутнього оновлення «яблучних» ноутбуків поділився Бен Ловіджі, оглядач 9to5Mac.

Автор пропонує відштовхуватися від переліку технічних рішень, які доступні в даний час. У поточній лінійці ноутбуків Apple використовує поєднання процесорів Broadwell і Haswell, але вже в червні компанія зможе перейти на процесори Intel шостого покоління Skylake.

Нові чіпи від Intel на 10-20% потужніші попередніх, а продуктивність графіки вище на 40%. Процесори Skylake також на 15-30% випереджають поточне покоління за показниками енергоефективності. Apple може використовувати ці характеристики для збільшення часу автономної роботи MacBook або зменшення габаритів акумулятора.

Нарешті, Skylake буде підтримувати декілька нових стандартів бездротового зв'язку: WiDi і WiGig. Перший передбачає бездротове підключення дисплеїв, другий - передачу даних на короткій відстані зі швидкістю до 7 Гбіт / сек. Не оминули в компанії увагою і роботу з бездротовими зарядками, але вони не будуть доступні на момент запуску процесорів. Перераховані стандарти будуть впливати лише на деякі аксесуари для MacBook, але не на самі ноутбуки.

Не варто забувати і про те, що порт USB-C, який з'явився в 12-дюймовому MacBook, отримав підтримку стандарту Thunderbolt.

Доступні технології

Очевидно, що компанія в будь-якому випадку перейде на архітектуру Skylake. Причини, з яких поява нового покоління процесорів Intel в оновлених моделях MacBook має бути відкладено, просто відсутні. Єдина інтрига полягає в наявності такого процесора в майбутньому MacBook Air: є ймовірність, що ноутбук отримає низьковиробничу версію чіпа Core M.

Вже зараз ясно, що Apple оснастить нові MacBook портами USB-C. Компанія абсолютно точно відмовиться від окремого роз'єму Thunderbolt завдяки підтримці цієї технології новим USB. Питання залишається лише у наявності інших застарілих портів.

У нових ноутбуках можна очікувати появу сканера відбитків пальців. Ми настільки звикли користуватися Touch ID в iPhone і iPad, що звичайне введення пароля на Mac вже викликає невеликий конфуз. Нагадаємо, що компанія запатентувала авторизацію на Mac за допомогою сканера відбитків ще в 2007 році.

Apple може розширити можливості режиму «Безперервність», дозволивши користувачам розблокувати Mac за допомогою Touch ID на iPhone. Сторонні розробники вже зараз пропонують цю опцію для своїх додатків.

Але експерти схиляються до того, що Apple оснастить MacBook власним сканером відбитків. Це дозволить не тільки розблокувати Mac, але і задіяти сканер для безпечного доступу до додатка Нотатки та швидкої оплати покупок за допомогою Apple Pay.

Цілком імовірно, що MacBook Air буде доступний в декількох кольорах, подібно 12-дюймовому MacBook

MacBook Air або MacBook?

Є ймовірність, що Apple відмовиться від суфікса «Air» у назві молодшої лінійки ноутбуків. Погодьтеся, було б дивно випустити 12-дюймовий MacBook і залишити застарілий 11-дюймовий MacBook Air.

Згідно з чутками, в цьому році нас очікує поява 15-дюймового MacBook. Але при наявності 12, 13 і 15-дюймових ноутбуків було б набагато логічніше відмовитися від 13-дюймової діагоналі.

Якщо чутки про відмову від «Air» у назві лептопів знайдуть підтвердження, то було б логічно припустити, що Apple буде використовувати в нових ноутбуках дизайн 12-дюймового MacBook з єдиним портом USB-C. Саме енергоефективність нових процесорів дозволить Apple зменшити поточний розмір батареї MacBook Air, помістивши її в тонкий корпус і оснастивши ноутбук низькопрофільною клавіатурою і дисплеєм Retina.

Але який тип процесорів буде встановлений в нових MacBook? Практика показує, що урізаний Core M цілком підходить для «непрофесійних» покупців. До того ж, різниця між урізаними процесорами і повноцінними моделями Skylake дозволить Apple чітко диференціювати лінійки MacBook і MacBook Pro.

MacBook Pro 2016

З процесорами в майбутніх MacBook Pro все ясно вже сьогодні: ноутбуки будуть оснащуватися чіпами Skylake c інтегрованою графічною системою Iris Pro. Буде непогано, якщо Apple збільшить базовий розмір оперативної пам'яті MacBook Pro c 8 до 16 ГБ і з 16 до 32 ГБ (залежно від моделі), але з урахуванням того, що компанія дуже неохоче йде на збільшення ОЗП, цього не варто очікувати в 2016 році.

Різке падіння цін на SSD-диски могло б дозволити Apple збільшити стандартний об'єм накопичувача, але цей крок практично нереальний через політику просування компанією свого хмарного сховища.

Цільова аудиторія MacBook Pro часто працює з підключеною периферією, тому Apple навряд чи оснастить пристрій такого типу одним портом USB-C. Але це не означає, що «прошка» буде оснащена тим же роз'ємом HDMI, функції якого може замінити адаптер або AirPlay. Крім Thunderbolt і HDMI компанія цілком може відмовитися від слота для читання SD-карт і роз'ємів для підключення гарнітури, замінивши їх чотирма або п'ятьма портами USB-C.

Особливістю MacBook Pro могла б стати тривалість роботи від заряду батареї. Енергоефективність чіпів Skylake забезпечить більш тривалу роботу ноутбуків, якщо Apple збереже поточну ємність акумулятора. Але, на жаль, такий крок малоймовірний.

Ще одним способом диференціювати лінійки MacBook і MacBook Pro може стати перехід до нових діагоналей екрану (14 і 16 дюймів) без збільшення габаритів корпусу Pro-ноутбуків.