Що би ти обрав - Apple Watch 1 чи 2?

2018-04-30


Зовнішній вигляд і модельний ряд 
Series 1 варто розглядати як «вхідний» пристрій в екосистему Apple. Такі Apple Watch продаються в 4 кольорах (сріблясті, золотисті, «рожеве золото» і «сірий космос»). Корпус тільки алюмінієвий (раніше така модель називалася Sport). 
З точки зору модельного ряду, Series 2 пропонує куди більший вибір - крім алюмінієвого корпусу є доступним годинник з нержавіючої сталі, кераміки, а також Nike + або Hermes Watch. Якщо у вас немає особливих переваг з точки зору дизайну, вибирайте Series 1. 

Швидкість роботи 
Технічно обидві версії відрізняються один від одного «серцем». У Series 1 є чіп S1P, а у Series 2, відповідно, S2. Моделі відрізняються один від одного тільки наявністю GPS-модуля, при цьому швидкість роботи у них однакова - в обох використовується двоядерний процесор. Тому тут доведеться керуватися іншими параметрами - з точки зору швидкодії годинники ідентичні. 

Автономність 
Apple Watch Series 2 оснащені вбудованим GPS-модулем, який дозволяє відстежувати ваші пересування і маршрути пробіжки без необхідності носити з собою iPhone. Відстежувати активність можна не тільки у вбудованому додатку Активності, а й в сторонніх програмах. Правда, вам доведеться пожертвувати автономністю - тести показують, що без використання iPhone час роботи Apple Watch Series 2 з включеним GPS в режимі тренування становить 5 годин, якщо використовувати GPS на iPhone - 8 годин. Тому включати GPS постійно не рекомендується - швидше розряджається акумулятор.
Якщо ви плануєте використовувати Apple Watch для занять спортом (а це саме те, що пропонує компанія), то вибирайте Series 2. В іншому випадку вам буде достатньо можливостей Series 1.

Водонепроникність 
Якщо ви ходите в басейн або займаєтеся дайвінгом, то годинник вас приємно здивує - ви можете плавати в Apple Watch Series 2 на глибині до 50 метрів. Модель Apple Watch Series 1 може похвалитися тільки частковою вологостійкістю відповідно до стандарту IPx7, що дозволяє їм перебувати під водою протягом 30 хвилин на глибині до 1 метра. Практичні експерименти показали, що в годиннику Apple можна приймати душ, мити під проточною водою з милом і навіть плавати. Втім, ми рекомендуємо не ризикувати, і для занять водними видами спорту краще вибрати Series 2. 

Яскравість екрану 
Series 1 оснащена таким же OLED-дисплеєм, як і Series 0 яскравістю 450 ніт (для порівняння, яскравість дисплея комп'ютера коливається від 200 до 350 ніт). В Series 2 яскравість екрану складає 1000 ніт — це найяскравіший екран, які пропонує Apple. Це зроблено для того, щоб зображення було чітким навіть на сонці. Тому в плані дисплея перевага на боці Series 2. 

Вага та матеріали 
Є не велика різниця між Series 1 і Series 2, коли мова йде про вагу та розмір. Series 1 важить стільки ж, скільки Apple Watch Sport — від 25 до 30 г в залежності від обраної моделі, товщина пристрою — 10,5 мм. Series 2 трохи товща - 11,4 мм, вага коливається від 28,2 до 34,2 м. В руках різниця у вазі не відчувається, але це актуально тільки для моделей в алюмінієвому корпусі. Керамічна або сталева версії важать 46,5 грам і 52,4 грама відповідно. 
Ще одне важливе зауваження: сталеві і керамічні версії Series 2 захищені сапфіровим склом, в той час як Series 1 і Series 2 Sport — менш міцним склом Ion-X. 
Власне, тут потрібно розуміти, для чого ви купуєте годинник. Якщо для занять спортом або фітнесом, то ваш вибір Apple Watch Series 1. Вони трохи менше і легше, і не так сильно виснажують батарею, хоча для бігу більше підійдуть Series 2 — через вбудований GPS. Якщо ж вам потрібен відмінний технологічний аксесуар, то придивіться до дорожчих Apple Watch Series 2. 

Кому вибрати Apple Watch Series 1? 
В першу чергу, такий годинник потрібен користувачеві, ще не знайомому з продукцією Apple — вони відносно бюджетні, але досить продуктивні, на них відмінно працюють всі функції і додатки. А ще вони легші та тонші за Series 2. 

Кому вибрати Apple Watch Series 2? 
Для людей, які хочуть щось більш унікальне. Для цього Apple пропонує широкий набір різних корпусів, і ремінців. Якщо ви активний спортсмен, плавець, бізнесмен або вважаєте себе яскравою, талановитою особистістю — робіть вибір на користь Series 2.