Роботу над Siri очолив екс-співробітник Google

2018-07-11

Apple найняла колишнього виконавчого директора Google Джона Джаннандреа для роботи над голосовим помічником Siri. Новий співробітник очолить відділ, який займається розробкою штучного інтелекту і машинного навчання. Про це стало відомо з відповідної заяви компанії на веб-сайті Apple.

Siri була представлена в далекому 2011 році, але з тих пір її розвиток залишався бажати кращого. Зараз вона вже не може конкурувати з такими  голосовими асистентами, як Amazon Alexa або помічником Google. Apple неодноразово піддавалася критиці з-за того, що Siri абсолютно не відповідає поточним вимогам. Втім, компанія вже почала робити перші кроки для того, щоб змінити ситуацію в кращу сторону.

У квітні 2018 Джон Джаннандреа став главою відділу Apple, що відповідає за ІІ і машинне навчання. Під його керівництвом команда займеться глибокою розробкою Core ML і поліпшенням Siri. Раніше цю посаду займав Крейг Федеріго, старший віце-президент з розробки програмного забезпечення.


Перед тим, як перейти в Apple, Джон працював вісім років в Google, де також займався технологіями машинного навчання. Крім цього, він заснував такі компанії Tellme Networks і Metaweb Technologies.

Як би там не було, перед новою главою відділу стоїть  дійсно складне завдання. Вся справа в тому, що Amazon і Google збирають частину голосових даних, щоб в подальшому поліпшувати роботу своїх асистентів. У Apple же інша позиція з цього питання. Компанія вважає за краще використовувати диференціальну конфіденційність - це значить, що будь-які дані, які будуть передані Apple, не можуть бути прочитані в первозданному вигляді. Замість цього використовується загальна технічна інформація, без прив'язки до конкретних користувачів. Така політика обов'язково створить певні труднощі в роботі над алгоритмом Siri.