Основне, що покаже Apple на WWDC 2020

2020-06-09

В цьому році Apple не запрошує розробників до McEnery Convention Center в Сан-Хосе (Каліфорнія), як це було в минулому. Замість цього вони зможуть відвідати WWDC 2020 на онлайн-форматі, який в майбутньому може стати стандартом.

Ця конференція найбільше цікава нам презентацією 22 червня, яка традиційно відкриває захід, розтягнутий на кілька днів. На ній точно покажуть нові версії ключових операційних систем Apple, але на цьому компанія не зупиниться.

Нижче список того, що покажуть на WWDC 2020 з відсотковою часткою ймовірності. Запам'ятовуємо і чекаємо:

Нові iOS 14 і iPadOS 14

iOS 13 (iPadOS 13) став одним з найбільш невдалих білдів серед мобільних операційних систем Apple. Це традиційно визначається за кількістю оновлень програмного забезпечення, які вийшли в пару перших місяців після релізу.

iOS 13 отримала цілих вісім подібних «латок», і це справжній рекорд. Навіть у відверто слабкою iOS 11 було всього шість апдейтів на швидку руку, а ось цілком собі вдала iOS 12 обмежилася лише двома.

Словом, найактуальнішим нововведенням iOS 14 повинна стати саме максимально плавна і стабільна робота відразу після виходу фінальної версії. Проте, це далеко не всі нововведення, які чекають від нової операційної системи.

Частково допрацьована watchOS 7

Циферблати від сторонніх виробників, які багато найбільше чекають при виході кожної наступної версії watchOS, в новій системі з'являться навряд чи. Проте, налаштуванням існуючих вийде ділитися з друзями, і це плюс.

У watchOS 7 також має з'явитися ще більш інформативна версія циферблата «Інфограф», яка навіть може отримати приставку Pro. Складно сказати, навіщо на екрані годин потрібно ще більше даних, але шанувальники такого рішення точно знайдуться. У watchOS 7 також повинен з'явитися вбудований контроль вмісту кисню в крові.

Шкода, не ясно, чи буде це реалізовано в актуальних годинах, або чергову можливість отримає тільки нова модель, яка вийде восени.

Оновлена macOS 10.16

У 2021 році Apple повинна випустити ноутбук на базі процесора ARM, який стане переосмисленням 12-дюймового MacBook з х часом автономної роботи. Проте, частковий перехід на нову архітектуру в macOS навряд чи пройде без несподіваних нюансів.

Очевидно, що Apple повинна почати готувати до цього розробників, тому під капотом нової системи повинні виявитися всі необхідні інструменти вже в цьому році.