Інженери порівняли «начинку» Apple Watch 5 та Apple Watch 4

2019-09-26

Інженери з сайту iFixit продовжують розбиратися з яблочними новинками. Наступні за iPhone 11, які потрапили до нього в розбій на днях, спеціалісти вирішили підготувати Apple Watch 5, порівняти їх з четвертою версією, щоб дізнатися, чим вони відрізняються, а також оцінюють їх ремонтопридатність, безумовно. Візуально розрізнити нову модель від старої можна не відразу. Вірний спосіб - перевертати їх на тильну сторону, а потім подивитись, де саме написано серія 5. Процедура розкриття корпусу з минулою версією не змінилась: фен і тонкий скальпель відмінно справляються з завданнями. Дальше - цікавіше!

На задній частині дисплея автори огляду сподівалися побачити те, що саме змушує дисплей постійно горіти. Розробники заявляли, що використовують для цього нові програмно-апаратні поліпшення, вдосконалені драйвери дисплея і новий чіп управління живленням разом з допрацьованим в порівнянні з попередньою версією датчиком освітлення.

Насправді ж причина, що дозволяє дисплею працювати весь день, прихована глибоко всередині. Мова йде не тільки про згадані вище нововведення, а й про технології LTPO, запатентованої Apple кілька років тому. Покращений, або навіть зовсім новий датчик освітленості, а також новий зменшений гіроскоп інженери змогли побачити за допомогою рентгена.

Акумулятор новинки по ємності більший на 1,4 відсотка в порівнянні з четвертою версією: став 296 мАг, а був 291,8 мАг. тому інженери логічно припустили, що довгопрацюючий дисплей працює не завдяки гігантській батарейці, а істотним апаратним доопрацюванням.

«П'ятірка» містить в два рази більше пам'яті, новий гіроскоп, але в ній встановлений точно такий же процесор і GPU, що і в попередній версії. Однак, незважаючи на цю подібність, а також на майже однакове розташування компонентів на платі, одна зміна різко впадає в очі: шлейфи у поточній і попередній моделі абсолютно різні, тому запчастини від Apple Watch 4 до нових не підійдуть.

В кінці матеріалу фахівці перевірили заяву Apple про те, що компанія використовує «стовідсотковий перероблений алюміній», і відзначили, що турбота про навколишнє середовище, як і використання переробленої сировини, дуже важливі. Але правда полягає в тому, що використовувати перероблений алюміній набагато дешевше, ніж свіжовиготовлений. Крім того, велика частина алюмінію в світі вже і так перероблена, а то й не по одному разу. Тому перероблений алюміній - це не дуже цікаво, хоча алюмінієві корпуси виглядають дуже красиво, а титанові ще гарніше!

В результаті Apple Watch отримали 6 балів з 10 по рейтингу ремонтопридатності.