Нові комп'ютери Mac обзавелися корисною можливістю

2018-11-14

30 жовтня Apple представила громадськості свої нові комп'ютери - MacBook Air і Mac Mini. Якщо вірити першим відгукам, новинки вийшли досить цікавими і збалансованими, незважаючи на досить високу  ціну. Оновлені комп'ютери Apple обзавелися великою кількістю нововведень, і одна з  нових особливостей - це можливість виводити звук на два канали одночасно.

Як було раніше?

На старих комп'ютерах Mac за замовчуванням завжди був тільки один канал виведення звуку. Користувачеві доводилося вибирати між відтворенням музики в навушниках або вбудованим динаміком пристрою. Задіяти стандартними засобами одночасно обидва джерела було неможливо.

Що змінилося зараз?

Нові  комп'ютери Apple отримали два канали виведення. Роз'єм для навушників і внутрішні динаміки - це тепер окремі пристрої, повністю незалежні один від одного.

Це означає що для кожного з каналів можна налаштувати звук з індивідуальних програм. Найпростіший спосіб - вказати різні канали для попереджень системи. Для більш тонкої настройки доведеться вже задіяти спеціальний софт на кшталт Audio Hijack або Loopback.

Варто зауважити, що автоматичне перемикання з вбудованих динаміків працює точно так само як і на старих моделях Mac - при підключенні навушників. При цьому якщо роз'єм ніяк не задіюється, другий канал виведення зовсім не буде відображатися.

За останньою інформацією, дане нововведення стосується всіх комп'ютерів оснащеним процесором безпеки Apple T2. А це означає, що все вищесказане в однаковій мірі актуально як для MacBook Pro (2018), так і iMac Pro.