10 найочікуваніших функцій в iOS 10

2018-04-30

До початку щорічної конференції Apple для розробників залишається вже не так багато часу. Очікується, що на WWDC в червні компанія покаже публіці iOS 10, оновлення OS X 10.12, а також поділиться свіжими ідеями щодо поліпшення своїх програмних продуктів.

Багатьох цікавить, якими новими здібностями буде володіти операційна система iOS 10. Відомо, що реліз буде сфокусований не тільки на позбавленні від помилок, оптимізації базових компонентів, підвищенні стабільності і прискоренні продуктивності роботи, а й на залученні нових функцій. MacDigger пропонує ознайомитися з функціями, які є найбільш очікуваними в iOS 10.

Покращений режим поділу екрана

У iOS 9 користувач може відкрити одночасно два додатки на iPad, розділивши робочу область екрану на дві частини. Функція корисна, але власники пристроїв на базі iOS також хотіли б використовувати її всередині однієї програми, наприклад, щоб відкривати відразу кілька вкладок в браузері або кілька документів в текстовому редакторі.

Ще одним корисним нововведенням могла б стати можливість автоматично відкривати посилання з будь-яких додатків в окремому вікні Safari.

Швидкий перегляд

Користувачі iOS чекають функцію попереднього перегляду QuickLook з OS X. Остання дозволяє подивитися вміст будь-якого файлу без необхідності запускати для цього окремий додаток.

кнопка Сomamnd

Кнопка Command на віртуальній клавіатурі iPhone і iPad дозволить розробникам впроваджувати нові функції і гарячі клавіші, що спрощують взаємодію з гаджетами.

Функція Drag & Drop

Було б логічно дати користувачам iOS можливість перетягувати об'єкти в режимі багатозадачності з одного вікна в інше.

Mобільний Xcode

C допомогою мобільного Xcode програмісти зможуть розробляти програми, виконувати їх налагодження і тестування безпосередньо з планшета або смартфона.

Єдина платформа для iOS і OS X

OS X може загинути під натиском iOS, і Apple повинна вирішити цю проблему, створивши єдину платформу для розробки софта. Це не означає, що користувач зможе запускати мобільні додатки на OS X і навпаки. Необхідно зробити так, щоб процес розробки проходив однаково і по єдиній концепції як для iOS, так і для OS X.

iBooks Author

Додаток iBooks Author для OS X ідеально б вписався в iOS. Воно дозволить авторам використовувати iPad, як інструмент для написання, редагування та публікації власних цифрових книг.

Доступ до файлової системи

Користувачі хочуть отримати доступ до файлової системи iPhone і iPad для того, щоб ефективно взаємодіяти зі своїм контентом, розподіляти його по папках, управляти зовнішніми накопичувачами, що підтримують Lightning-інтерфейсу. Не завадила б розширена підтримка USB-пристроїв.

Додатки OS X на iOS

Власники iPhone і iPad хочуть отримати доступ до TextEdit, Automator, Font Book, Дисковою утиліті, в'язку ключів і іншим нативним додатків OS X на своїх пристроях для редагування тексту, створення призначених для користувача сценаріїв для автоматизації роботи операційної системи, управління списком логінів і паролів.

Режим відновлення без iTunes

На даний момент остання причина, по якій iOS-пристрої залишаються прив'язаними до ПК - перевстановлення операційної системи. Функції мережевого завантаження і режим відновлення ОС через Інтернет могли б повністю вирішити проблему. Подібний функціонал Apple вже впровадила в OS X.