Наскільки продуктивна графіка Radeon Pro Vega в нових MacBook Pro?

2018-11-22

В кінці жовтня Apple анонсувала MacBook Pro з вдосконаленим графічним прискорювачем Radeon Pro Vega. До України новинки поки не дісталися, однак оновлені ноутбуки можна вільно придбати в США і в деяких інших країнах. З першими покупцями з'явилися і перші тести продуктивності. Наскільки оновлені відеокарти швидші своїх попередників? Давайте дізнаємося.


Раніше в лінійці MacBook Pro найпродуктивнішим рішенням вважалася графіка Radeon Pro 560X. Нею оснащувалися самі топові версії MacBook Pro 15 (2018). Судячи з усього, продуктивність даного графічного прискорювача виявилася недостатня для вирішення вимогливих завдань і в якості альтернативи, Apple випустила нові модифікації MacBook Pro, на цей раз з швидкими відеокартами Radeon Pro Vega 16 і 20.

За заявами Apple, графічна підсистема нових адаптерів стала значно швидшою, ніж така як Radeon Pro 560X. Обидва оновлених відеоприскорювача побудовані на 14-нанометровому технологічному процесі і отримали пам'ять об'ємом 4 ГБ з поліпшеною пропускною здатністю (HBM2). Radeon Pro Vega 16 оснащується 1024 потоковими процесорами, тоді в старшій версії Radeon Pro Vega 20 їх помітно більше - 1280.

Тест графічної складової був проведений за допомогою відомого тесту продуктивності GeekBench 4. Випробування проводилося на топовому MacBook Pro з наступними специфікаціями: Intel Core i9-8950HK, 32 ГБ ОЗУ і графікою Radeon Pro Vega 20. Результати виявилися такими:

Тест OpenGL - 80002 балів.

Тест Metal - 73953 балів.

Для порівняння, результати Radeon Pro 560X.

Як видно з таблиці, Radeon Pro Vega 20 виявилася швидшою свого попередника на 25-30%, і це, поза всякими сумнівами, відмінний результат. Приріст буде помітний практично у всіх завданнях.