MacBook Air 2018 та MacBook Pro 2017 повне порівняння

2018-11-12

Новий MacBook Air, представлений 30 жовтня, отримав повний редизайн і став більше схожий на молодшу модель MacBook Pro. Ми вирішили порівняти MacBook Air 2018 з попередньою моделлю і з 13-дюймовим MacBook Pro без TouchBar. Ось, що з цього вийшло.

Як і інші продукти Apple, MacBook Air тепер пропонується в трьох різних колірних варіантах: сріблястому, космічному сірому і золотому, який поєднується з однією з варіацій Apple Watch Series 4 з нержавіючої сталі і новим кольором iPhone XS.

Дизайн

MacBook Air 2018 дуже схожий на MacBook Pro, за винятком декількох ключових деталей. Корпус новинки має клиноподібну форму в складеному стані, як і попереднє покоління.

Відмінною особливістю MacBook Air 2018 є біометричний сканер Touch ID. Він працює завдяки чіпу T2, який не тільки обробляє біометричну аутентифікацію, а й відповідає за SSD-шифрування, підтримку Hey Siri і багато іншого.

Крім цього, все інше в новому MacBook Air запозичено з MacBook Pro останнього покоління. Клавіатура, розташування динаміків, трекпад з Force Touch (хоч і трохи менший за розміром), відсутність логотипу Apple з підсвічуванням і металевий шарнір двох пристроїв є схожим.

Порівнюючи розмір і вагу нового MacBook Air з попередньою моделлю, можна помітити, що нова версія стала меншою і легшою.

У самому «товстому» місці корпусу MacBook Air 2018 має ту ж товщину, що і попереднє покоління у відкритому стані. Завдяки своїй формі, новий Air здається тоншим, ніж MacBook Pro, але насправді він товстіший всього на 0,02 дюйми.

Клиноподібна форма позитивно відбилася на ергономіці пристрою - на відміну від MacBook Pro, на Air 2018 створюється нахил, завдяки якому, при тривалому наборі на клавіатурі, не починають боліти кисті рук.

Продуктивність

За результатами тесту Geekbench 4, MacBook Air 2018 з процесором Intel Core i5 з тактовою частотою 1,6 ГГц і 4 МБ кешем L3, отримав 4 246 бали в одноядерному і 7 788 в багатоядерному тестуванні. Для порівняння, 13-дюймовий MacBook Air 2017 року набрав 3 312 в одноядерному та 5 971 в багатоядерному тесті, а 13-дюймової MacBook Pro без Touch Bar - 4 424 та 9 554 балів відповідно.

Грунтуючись на цих результатах, новий Air близький по продуктивності до Pro-моделі.

Основною відмінністю від інших ноутбуків в цьому порівнянні є процесор Intel 8-го покоління, встановлений в MacBook Air 2018, тому він повинен бути швидшим при кодуванні файлів HEVC.

Акумулятори та мережеві зарядні пристрої
MacBook Air2018 поставляється з 50,3 Вт-ч батареєю, яка менша в порівнянні з 54 Вт-ч попереднього покоління Air і 54,5 Вт-ч акумулятором 13-дюймового MacBook Pro. За заявою Apple, батареї нового Air вистачить на 12 годин безперервної роботи.

Попередня модель MacBook Air і MacBook Pro 2017 працюють на 15-ватних двоядерних процесорах, в той час як новий MacBook Air оснащений 7-ватним двоядерним процесором, який забезпечує більшу енергоефективність.

Також новий MacBook Air поставляється з адаптером живлення, потужністю 30 Вт.

Дисплей

Самим великим мінусом попереднього покоління MacBook Air був його дисплей. Дозвіл був дуже низьким - всього 1440х900 пікселів. У ньому була встановлена LED TN-панель, яка звужувала кути огляду.

У 2018 році MacBook Air отримав 13,3-дюймовий Retina-дисплей з роздільною здатністю 2560 на 1600 пікселів.

Незважаючи на те, що MacBook Air 2018 має такий же дозвіл, що і MacBook Pro, він не підтримує широкоформатну колірну гамму P3. Моделі Pro можуть похвалитися більш контрастними і більш насиченими кольорами.

Але і це не єдина різниця в ноутбуках. Яскравість екрану MacBook Air становить 234 ніт, а 13-дюймового MacBook Pro - 458 ніт. Дивно, що попереднє покоління MacBook Air виявилося яскравішим - 336 ніт.

Клавіатура і трекпад

Новий MacBook Air отримав клавіатуру з механізмом метелик третього покоління від Apple, аналогічну тій, якою оснащені MacBook Pro 2018 року. Вона має силіконову підкладку, яка допомагає запобігти потраплянню сміття під клавіатуру.

Трекпад нового Air трохи більший, ніж у попередніх поколінь, але при цьому він менший, ніж на MacBook Pro 2017 року.

Звук

Нові динаміки MacBook Air виглядають ідентичними як динаміки 13-дюймового MacBook Pro.

Новинка звучить помітно голосніше і ясніше попередньої моделі, особливо баси, які стали більш насиченими і глибокими.