​Копманія Apple придумала, як зробити з iPhone повноцінній фінансовий інструмент

2019-02-22

Apple має намір почати випуск кредитних карт, які будуть доступні користувачам додатку Wallet. Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на джерела, близькі до планів компанії. Оскільки сама Apple не має права на ведення банківської діяльності, за емісію «пластика» відповідатиме банківський холдинг Goldman Sachs. Кредитка дозволить розширити функціональність платіжного сервісу Apple Pay, а також надасть користувачам пристроїв Apple нові фінансові можливості.

За даними співрозмовників The Wall Street Journal, спільний проект Apple і Goldman Sachs по створенню кобрендингової кредитної картки знаходиться на стадії завершення. Це означає, що внутрішнє тестування «пластику» співробітниками обох підприємств почнеться в найближчі тижні і триватиме кілька місяців. По завершенні необхідних випробувань карту представлять користувачам. Швидше за все, реліз відбудеться вже цієї осені, в рамках презентації, присвяченій новим моделям iPhone.

У Apple свій інтерес
Але розширення можливостей користувачів - не єдина мета, яку переслідують в Купертіно, плануючи випустити власну кредитку. Абсолютно ясно, що Apple розраховує таким чином ще більше збільшити свій дохід від надання фінансових послуг, єдиним джерелом яких до теперішнього моменту був Apple Pay. Компанія стягує комісію за кожну транзакцію, проведену за допомогою безконтактного сервісу. Правда, оплачує її банк, а не клієнт.

Apple Wallet
Крім того, Apple планує почати мотивувати користувачів активніше взаємодіяти з Wallet, розповіли співрозмовники The Wall Street Journal. Для цього в компанії було вирішено реалізувати в додатку якусь подобу «кілець», які постійно закривають власники Apple Watch, а також впровадити вбудований аналізатор витрат. На їх основі Wallet буде оповіщати користувача про його переваги в при здійсненні покупок, куплених товарах і середньостатистичних сумах, які він залишає в магазинах.