Як перевірити стан акумулятора та відключити обмеження продуктивності в iOS 11.3

2018-04-30
Як перевірити стан акумулятора та відключити обмеження продуктивності в iOS 11.3

В iOS 11.3 з'явилася можливість перевірити стан акумулятора та включити максимальну продуктивність при зношеній батареї. У цій інструкції ми розповімо про всі нюанси роботи цієї функції.

Після обновлення iPhone до iOS 11.3 в налаштуваннях батареї з'явиться пункт «Стан акумулятора». Apple попереджає, що батарея є витратним матеріалом, тому треба стежити за її станом.

Переглядати стан акумулятора можна на iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPhone 7 і iPhone 7 Plus. В iPhone 8 і iPhone X є цей розділ, але управління продуктивністю працює інакше, ніж на попередніх поколіннях iPhone.

Щоб подивитися ємність батареї треба відкрити «Налаштування» ? «Акумулятор» ? «Стан акумулятора». Показник максимальної ємності відображає поточний стан батареї. На нових смартфонах він повинен дорівнювати 100%. Більш низьке значення означає, що телефон треба буде заряджати частіше.

Другий розділ називається «Пікова продуктивність». Щоб дізнатися чи активована ця настройка і відключити її в разі потреби, необхідно прочитати дрібний шрифт.

Обмеження пікової продуктивності включається автоматично, якщо iPhone почав несподівано перезавантажуватися. Після включення цієї функції, на екрані блокування з'явиться відповідне повідомлення.

Якщо батарея знаходиться в хорошому стані, в настройках буде написано, що iPhone підтримує пікову продуктивність. Відключити або включити вручну її не можна.

Якщо смартфон став несподівано відключатися, бо не може підтримувати пікову продуктивність, він її вимкне. Регулювання пікової продуктивності уповільнює роботу процесора, щоб знизити вимоги до максимальної потужності акумулятора.

Цю настройку можна вимкнути. Для цього треба натиснути синє посилання "Відключити". Повторно вручну включити обмеження пікової потужності не можна. Смартфон сам активує цю функцію після наступного непередбаченого перезавантаження.

Відключити обмеження пікової продуктивності можна навіть тоді, коли акумулятор знаходиться в критичному стані. При цьому ймовірність несподіваного відключення різко зросте, а в налаштуваннях з'явиться додатковий пункт, який пояснює, як замінити батарею.

Іноді система не може визначити стан акумулятора. У такому випадку користувач отримує можливість замінити батарею в одному з авторизованих сервісних центрів Apple.

Функція «Стан акумулятора» з'явилася після того, як стало відомо, що Apple автоматично обмежує продуктивність старих iPhone, щоб зберегти автономність. Після цього компанії довелося принести офіційні вибачення, а у відповідь незадоволені користувачі почали масово подавати в суд на Apple, вимагаючи матеріальної компенсації.