Казахстанські вчені створюють супербатареї для iPhone - працює до 10 разів довше

2018-04-30

Казахстанські вчені створюють супербатареї для iPhone - працює до 10 разів довше

«Батарейки - це зараз наступна гонка озброєнь. Тобто iPhone може в 10 разів довше працювати? »- Поцікавився міністр Сарінжіпов в ході огляду лабораторій відкритого технопарку Назарбаєвського університету.

«Так, якщо сірчаний акумулятор буде працювати, то машини будуть в 10 разів довше їздити», - відповів йому професор Жумабаєв Бакен. «А ви можете для iPhone зробити батарейку?» - Продовжив міністр і продемонстрував свій смартфон.

Хтось із присутніх зауважив, що головне, ідеологія винаходу, а технічна сторона - це питання інше.

«Або продати Apple, тому що проблема iPhone - там швидко батарейка сідає. Але якщо в 10 разів і iPhone буде 10 днів працювати ... », - уклав Сарінжіпов.

В інтерв'ю Бакен, розповів, що казахстанські вчені розробили два типи акумуляторів: один безпечний, а інший може вибухнути.

«У нас тут два типи акумуляторів працюють: електроліт водний, там вода всередині, тобто він розігріється, аварія трапиться - з ним нічого не буде, скажімо, якщо машина в аварію потрапить, батарея трісне, і нічого не буде. А літієва батарея, яка в гаджетах - вона вибухонебезпечна », - розповів Бакен.

Директор технопарку Назарбаєв університету Діяз Байсеітов зазначив, що на акумуляторні батареї є вже потенційні замовлення.