iPhone наступного покоління отримає кнопку Home, чутливу до сили натискання

2018-04-30

Патентне відомство США оприлюднило патентну заявку компанії Apple, що описує подальший розвиток кнопки Home з інтегрованим сканером відбитків сенсорний ID. Судячи з документу, в Купертіно планують реалізувати те, що неодноразово демонстрували в своїх роботах творці концептів «iPhone мрії».

За задумом фахівців Apple, біометричний модуль iPhone може використовуватися як компонент для навігації по інтерфейсу операційної системи IOS. Сенсорний ID буде мати у своєму розпорядженні більш широким функціоналом і дозволить поліпшити управління телефоном. Судячи з опису, він зможе сприймати жести «свайп», а також 3D сенсорний по аналогії з дисплеєм смартфонів iPhone 6s і iPhone 6s Plus.

Наприклад, щоб активувати інтерфейс багатозадачності, досить буде провести пальцем по кнопці справа наліво. Схожим чином на мапі можна створювати нові маршрути. В іншому прикладі компанії Apple описує круговий жест, завдяки якому Home дозволить ініціювати спеціальні дії. У патенті описується технологія аналізу сили натискання на кнопку, що здатне розширити її можливості.

Таким чином, за допомогою головної клавіші смартфона передбачається не тільки розблокувати пристрій, повертатися на головний екран, викликати Siri, але можна буде брати участь в управлінні мобільними пристроями: запускати програми, внаслідок чого управляти операційною системою, активувати інтерфейси пристроїв.

При цьому не виключено, що дактилоскопічний сенсор може бути вбудований в поверхню сенсорного екрану iPhone і Ipad. Про це йдеться в цьому ж патенті Apple. Технологія передбачає зчитування біометричних характеристик людини безпосередньо з екрану. Таким чином, при кожному запуску додатків з домашнього екрану пристрою зможуть авторизувати людини за біометричними даними. У тому випадку, якщо відбиток пальця людини була внесена до бази даних, користувач не зможе відкрити програму.

Первісна заявка на реєстрацію патенту була подана 15 березня 2013 року. Про терміни реалізації описаної технології в Apple, замовчують.