Головним достоїнством технології є можливість її застосування в сучасних пристроях без внесення змін у процес виробництва батарей, пише Cnews. За словами глави Qnovo Надіма Малуф, вона працює з будь літієво-іонною батареєю.
Суть технології полягає в спостереженні за робочими параметрами батареї в процесі зарядки і регулювання швидкості процесу шляхом зміни подаваного на контакти батареї напруги. При цьому розробники запевняють, що технологія вирішує не тільки проблему повільної зарядки, але і не знижує термін служби акумулятора.
Щоб скористатися перевагами розробки Qnovo, необхідно помістити в операційну систему смартфона спеціальний програмний код, а також оснастити гаджет оригінальним мініатюрним чіпом Qnovo. Функція чіпа полягає в перевірці параметрів батареї та коригуванні параметрів напруги, яка відбувається тисячу разів в секунду. Крім того, він дозволяє обійти блокування параметрів зарядки акумулятора, яке встановлюють чіпсетами Qualcomm, які часто використовують в сучасних гаджетах. При цьому технологію можна застосовувати і без установки чіпа, але в цьому випадку швидкість зарядки акумулятора збільшиться тільки в два рази.
Як розповіли в Qnovo, ефективність технології значно падає з досягненням акумулятором рівня заряду в 85%. Втім, з точки зору розробників, цей недолік не відіграє суттєвої ролі, оскільки більшість власників смартфонів рідко заряджає свої гаджети повністю.
Зараз компанія веде переговори з декількома виробниками смартфонів про використання її розробки в нових моделях мобільних пристроїв. Малуф вважає, що перші смартфони, оснащені потрібним чіпом, з'являться у продажі в 2015 році.