Bloomberg: Apple випустить дорогий шолом віртуальної реальності в 2022 році

2021-01-22

«Блу́мберґ» — американська компанія, провайдер фінансової інформації. Один із двох провідних світових постачальників фінансової інформації для професійних учасників фінансових ринків. Основні продукти компанії — Блумберґ термінал та Блумберґ Телевіжн.

За її даними Apple представить свій перший шолом віртуальної реальності в 2022 році. Це підтвердили джерела, причетні до розробки проєкту.

VR-шолом Apple буде дорогим і нішевим пристроєм.

З його допомогою Apple хоче підготувати розробників і користувачів до появи масових AR-окулярів.

При розробці шолома Apple зіткнулася з кількома проблемами, але змогла їх вирішити. Пристрій можна буде використовувати для ігор, перегляду відео та спілкування.

Новий гаджет отримає кілька передових і потужних чіпів Apple. Деякі з них набагато потужніші, ніж процесор M1 в нових Mac. Apple розробила навіть прототип з вентилятором для відводу тепла. У шоломі використовуються дисплеї, розширення яких істотно вище, ніж у конкурентів.

Спочатку інженери використовували менш потужні процесори. Передбачалося, що основні обчислення будуть відбуватися на спеціальному хабі, який передавав би дані на шолом за бездротовим з'єднанням. Але ця ідея не сподобалася Джону Айву, колишньому головному дизайнерові Apple.

Зараз VR-шолом є повністю самостійним пристроєм і може працювати від акумулятора.

Однак потужні процесори і вентилятори привели до того, що пристрій вийшов занадто великим і важким. На ранніх етапах тестування були побоювання, що шолом буде негативно впливати на шию людини.

Зменшити розмір шолома вдалося за рахунок відмови від вільного місця. Інші виробники зазвичай залишають його, щоб люди з окулярами могли користуватися пристроєм.

Apple посунула екран в шоломі дуже близько до очей, тому окуляри з ним використовувати не вийде. Замість цього інженери розробили конструкцію, в яку поміщаються лінзи для зору.

Прототипи шолома розміром з Oculus Quest мають зовнішні камери для доповненої реальності. Компанія тестує відстеження рук за допомогою камер і функцію, яка дозволяє друкувати текст в повітрі. Невідомо, чи з'явиться вона у фінальній версії.

Apple «дотримується консервативних очікувань щодо продажів». З ціною компанія досі не визначилася, але вона буде вищою, ніж у конкурентів.

Імовірно, в кожному Apple Store продаватимуть один шолом в день, тобто в рік це не більше 200 тисяч одиниць. Обсяг продажів можна порівняти з Mac Pro, найдорожчим комп'ютером Apple.

AR-окуляри все ще перебувають на ранній стадії розробки. Вони можуть бути готові через кілька років, хоча спочатку компанія планувала випустити їх в 2023 році.