Фотограф Альберт Уотсон розповів, як зробив легендарний знімок Стіва Джобса

2018-04-30

В Мультимедіа Арт Музеї в рамках бієналя «Мода і стиль у фотографії» відкрилася виставка Альберта Уотсона - шотландського майстра, який створив відомий всьому світу чорно-білий портрет Стіва Джобса. В інтерв'ю M24 художник згадав про свою роботу із засновником компанії Apple.

Згадуючи зйомки Стіва Джобса, Уотсон назвав його «дивно привабливим - скоріше як актор, а не як бізнесмен». «Бізнесмени зазвичай не такі», - зазначив він.

«Звичайно, ми всі знаємо, що зробив Стів Джобс. Але для мене він був ще й досить хорошим актором. Він був сильною особистістю. Дуже харизматичний.

Коли він прийшов на зйомку, він запитав мене, що йому робити. І я відповів: "Я хочу, щоб ти уявив, що перед тобою за столом сидять люди, які проти тебе. Вони з тобою не за одне. Але у тебе сильна ідея, так що, дай мені той настрій, який дав би їм ". І він зробив цей вираз - дуже сконцентроване.

Цікаво, що протягом зйомки він жодного разу не моргнув. Він володів чудовою концентрацією », - згадує Альберт Уотсон.

В об'єктив фотографа свого часу потрапляли Альфред Хічкок, Мік Джаггер, Джонні Депп, Кейт Мосс, Девід Боуї, Девід Лінч та інші знаменитості. Він робив фешн-фотографії для журналів Vogue, GQ і Harper's Bazaar, рекламні кадри для Prada, Levi's, Chanel, постери до фільмів «Убити Білла» і «Мемуари гейші».