Apple запатентувала інтерактивний 3D-дисплей, що проектує зображення в повітрі

2018-04-30

Apple запатентувала інтерактивний 3D-дисплей, що проектує зображення в повітрі

Бюро патентів і торгових марок США у вівторок видало Apple патент на інтерактивний голографічний дисплей, який проектує зображення в повітрі. Заявку на реєстрацію цієї технології виробник подав у квітні цього року.

Інноваційна технологія дозволяє отримати тривимірне зображення без використання спеціальних окулярів. За задумом фахівців Apple, система буде проектувати картинку в повітрі над поглибленим дзеркальним модулем, використовуючи інфрачервоні лазери та інші cвітловипромінюючі пристрою. Відповідно до опису, зображення буде інтерактивним: користувач зможе керувати ним за допомогою жестів і дотиків.

Схожі технології розробляють й інші великі компанії. В арсеналі Microsoft, наприклад, є прототип сенсорного голографічного екрану під назвою Vermeer. Пристрій за допомогою датчиків контролера Kinect, які відстежують рухи користувача, дозволяє взаємодіяти з голографічним проектоване зображення.

Для створення голографічного зображення використовується проекція на два протиставлені параболічних дзеркала. Саме вони створюють оптичну ілюзію кольорового об'ємного зображення, яке можна побачити під будь-яким кутом одночасно.

Про те, в яких продуктах може знайти застосування тривимірний дисплей Apple, поки невідомо. Аналітики не виключають появу iPhone і iPad з подібними екранами.

Раніше Apple отримала патент на 3D-окуляри для перегляду відео. Пристрій буде складатися із зовнішнього покриття, корпуса, оптичних компонентів і лінз, на яких буде відображатися зображення. Зв'язуватися гаджет буде з «яблучними» продуктами, які й будуть транслювати відео.