Apple Watch зможе заміряти рівень глюкози в крові

2018-08-27

Вже ні для кого не секрет, що Apple приділяє особливу увагу сфері охорони здоров'я і досліджень в цій області. Згідно з новою патентною заявкою, яка була опублікована Управлінням по патентам і товарним знакам США, Apple розробляє метод неінвазимного моніторингу рівня цукру в крові, який буде впроваджений в Apple Watch. Якщо показаний спосіб доведе свою ефективність, то це може бути проривом для всієї медичної індустрії.

 Система моніторингу буде як ніколи корисна людям, страждаючим від цукрового діабету. Як відомо, при цій хворобі необхідно заміряти рівень глюкози в крові кілька разів в день. Для цих цілей використовується глюкометр, а також витратні матеріали для проведення аналізу. На жаль, теперішні технологій не дозволяють дізнатися рівень цукру без проколювання. Але скоро це може змінитися. Спосіб, описаний в патентній заявці Apple вказує на те, що моніторинг цукру в крові буде проводиться неінвазивно, тим самим позбавивши користувачів від уже звичних процедур.

Відповідно до наведеного документу, аналіз буде проводитися за допомогою особливого біометричного датчика, використовуючи техніку абсорбційної спектроскопії. Ця методика дозволяє визначати концентрацію необхідної  речовини, використовуючи властивості світла.

У Мережі неодноразово з'являлися чутки, що Apple вже давно веде дослідження в цій області. Була навіть інформація, що тестуванням прототипу Apple Watch, оснащеним інструментом для моніторингу рівня цукру, займається особисто глава компанії Тім Кук. Однак, про вірогідні терміни виходу подібних смарт-годинників поки нічого не відомо.