Apple випустила macOS Mojave. Топ головних нововведень

2018-09-25

Рівно через тиждень з моменту офіційного виходу iOS 12 Apple випустила фінальну версію macOS 10.14 Mojave. Новітня версія фірмової операційної системи компанії, за загальним визнанням є найкращою програмною платформою для деск- і лептопів, здивує власників сумісних пристроїв розширеним спектром функціональних можливостей і орієнтацією на автоматизацію безлічі повсякденних процесів.

Темна тема в macOS Mojave
macOS Mojave стала першою версією настільної ОС від Apple з підтримкою темної теми оформлення. Режим затемнює відтінки інтерфейсу таким чином, щоб працювати з Mac було максимально комфортно незалежно від часу доби і умов зовнішнього освітлення. Затемнення є для робочого столу і вбудованих додатків Mac.

Стеки
Функція з незвичайною назвою «Стеки» дозволяє автоматизувати наведення порядку на робочому столі. Вона здатна самостійно групувати файли в залежності від їх розширення, дати створення або інших особливостей, відповідаючи вашим особистим уявленням про порядок.

Finder
При створенні macOS Mojave Apple добре  попрацювала над Finder, розширивши його функціональність. Тепер в Finder доступний режим Gallery View з можливістю попереднього перегляду мініатюр файлів, а також їх метаданими - для максимально зручного управління та взаємодії з ними. Крім того, тепер з Finder можна вносити корективи в мультимедіа-файли, обрізаючи їх і повертаючи, а також захищати паролем документи без необхідності відкривати їх в повному розмірі.

Додатки News, Акції, Диктофон і Дім
Ці чотири додатки до цього були ексклюзивно доступні тільки на iPhone, але з виходом macOS Mojave з'явилися і на Mac. З їх допомогою користувачі зможуть дізнаватися найактуальніші новини, стежити за курсом цінних паперів, управляти пристроями з серії «розумний будинок» і з комфортом робити голосові замітки і навіть записувати цілі лекції.

Групові дзвінки в FaceTime
Функція групових дзвінків в FaceTime, що з'явилася в ранніх бета-збірках iOS 12 і macOS Mojave і дозволяла скликати відеоконференції з кількістю учасників до 32, виявилася складнішою в реалізації, ніж думали в Купертіно. Ймовірно, саме тому Apple відклала реліз нововведення, пообіцявши усунути всі проблеми пізніше цієї осені.

Новий Mac App Store
У macOS Mojave Apple повністю переробила Mac App Store, змінивши його дизайн з App Store для iOS. Тепер магазин додатків для Mac став ще більш зручним для використання, інформативним і корисним через додаткові вкладки з ПЗ і редакторськими матеріалами. Завантажуючи програми з App Store, ви як і раніше можете бути впевнені, що не підхопите вірус або троян.

Заборона трекінгу в Safari
Як і в iOS 12, Safari для macOS отримала додаткові можливості для превенції трекінгу користувачів під час веб-серфінгу. Удосконалений Intelligent Tracking Prevention тепер обмежує стеження за вашими діями навіть при шерінгу і лайками контенту, а також залишенням коментарів на сайтах і в соціальних мережах.

Доступність
Поряд з описаними вище функціями, в macOS Mojave були розширені можливості режиму Continuity. Тепер користувачі Mac можуть отримувати швидкий доступ до знімків, скріншотів і сканів документів, зроблених на iPhone або iPad, щоб тут же відредагувати їх і поділитися по електронній пошті або будь-яким іншим способом.