Apple представить трекер для пошуку втрачених предметів з підтримкою AR

2019-08-30

Apple виконала велику роботу, щоб створити сервіс Find My. Він дозволяє шукати втрачений пристрій, навіть якщо він не приєднаний до Мережі або взагалі розряджений. Це мега-зручно і практично, але знайти таким же чином ключі або, скажімо, портмоне, які ми втрачаємо незрівнянно частіше, ніж смартфони або ноутбуки, вже не можна. На щастя, в Купертіно прагнуть зробити наше життя по-справжньому зручним, а тому придумали спосіб знаходити практично будь-яку пропажу. Та ще й у наочній формі.

Bluetooth-трекер Apple Tag, який Apple, за чутками, представить на вересневій презентації разом з iPhone 11, буде сумісний з технологією доповненої реальності. Це випливає зі змісту програмного коду iOS 13. Завдяки їй користувач зможе бачити на екрані свого iPhone напрямок, в якому необхідно рухатися, щоб знайти пропажу.

У цьому сенсі Apple Tag повторює ідею, реалізовану розробниками стартапу Pixie. Вони придумали поєднати Bluetooth-протокол і доповнену реальність. Для цього вони навчили однойменний додаток аналізувати силу Bluetooth-сигналу і таким чином в реальному часі шукати його джерело, яким є фірмовий трекер, прикріплений до гаманця, ключів або сумці. В результаті користувач просто дивиться в екран смартфона і слідує за віртуальним напрямом.

Пошук предметів в доповненої реальності може виявитися корисним тільки в межах невеликого приміщення, тому як виявити втрачений гаманець десь в торговому центрі або тим більше в аеропорті буде набагато складніше. Втім, в таких ситуаціях куди важливіше виявляється хоча б з'ясувати приблизне місце розташування пропажі.

А в цьому користувачам допоможе технологія Blue Avengers, яка становить основу програми Find My. Саме вона дозволяє шукати розряджені MacBook, відправляючи сигнали на iPhone людям які проходять повз, котрі потім передають координати місця, де вони взяли цей сигнал, на сервера Apple, звідки вони надходять власнику пропажі.

Якщо Apple вдасться реалізувати таку задумку в своєму Apple Tag, інші трекери стануть просто непотрібними. Той же Tile, який є найбільш популярним рішенням для пошуку, працює тільки в межах досяжності Bluetooth і не дозволяє відстежувати переміщення втраченої речі після розриву з'єднання. Все, що він вміє, це показувати координати місця, де з'єднання було розірвано. Але ж Apple завжди доводить все до розуму, чи не так?