Apple може замовити сапфірове скло для iPhone в Білорусії

2018-04-30

Apple може замовити сапфірове скло для iPhone в Білорусії

У Білорусії розробили захисне сапфірове скло для смартфонів LG. Компанія вже підписала контракт з ученими на поставки тестової партії матеріалу. Спостерігачі припускають, що за південнокорейською компанією в Білорусію кинуться й інші виробники смартфонів, включаючи Apple.

Як пише білоруський портал 42.TUT, у Гомельському державному університеті ім. Франциска Скорини наукова лабораторія запропонувала LG дешевший варіант отримання сапфірового скла. При цьому новий матеріал зберігає всі свої захисні властивості без втрати якості.

За словами завідувача науковою лабораторією університету Володимира Гайшун, новий спосіб отримання сапфірового скла дозволяє уникнути стадії плавлення, що значно здешевить процес виробництва.

Університет вже підписав контракт про співпрацю з південнокорейською компанією. Для початку планується виробити пробну партію скла. Якщо результати влаштують LG, то можна очікувати отримання замовлень на масове виробництво продукту.

Сапфірове скло може замінити в смартфонах звичне сьогодні гартоване скло (найбільш відомо Corning Gorilla Glass). Перед виходом iPhone 6 ходили чутки про те, що саме в новому смартфоні Apple з'явиться сапфірове скло. Однак ця інформація не підтвердилася. Але на грудень 2014 на ринку присутній менш десятка не найпоширеніших моделей з таким захисним покриттям.

У грудні 2012 року ходили чутки, що Apple замовила партію нових дисплеїв з сапфірових пластин для iPhone у російської компанії «Монокристал». Були припущення, що замовлення призначений для тестової версії, а в майбутньому американський виробник буде використовувати ці дисплеї практично у всіх своїх мобільних пристроях. Пізніше Ставропольський завод не підтвердив контракт з Apple на поставку сапфірових стекол.