Іран вперше дозволить продажі iPhone

2018-04-30

Іранська влада планує вперше дозволити місцевим салонам стільникового зв’язку продаж iPhone. Про це повідомляє RNS з посиланням на телеканал SAMAA.

Міністерство торгівлі Ірану звернувся в Організацію сприяння торгівлі країни для того, щоб дозволити дев’яти місцевим компаніям почати імпорт смартфонів Apple.

В даний час в Ірані є магазини, в яких можна придбати несертифіковані телефони. Рішення дозволити імпорт iPhone прийнято в рамках боротьби з контрабандою.

Раніше повідомлялося, що Apple розробляє сценарії входу на іранський ринок, складає проекти договорів, засилає в Іран представників для узгодження майбутніх умов роботи. На даний момент прямі операції в Ісламській республіці як і раніше заборонені для більшості американських компаній, крім постачальників продовольства, товарів медичного призначення і авіакомпонентів.

Навіть в разі надання ліцензії на імпорт не ясно, чи зможуть іранські компанії придбати «яблучну» продукцію на офіційному рівні, оскільки Іран залишається під санкціями США, які роблять недоступною частина міжнародної банківської системи.