4 додатки, які необхідні кожному мобільному фотографу

2018-04-30

4 додатки, які необхідні кожному мобільному фотографу

Розповідаємо, як домогтися максимальної якості знімків на iPhone.

  iPhone часто лають за те, що він знімає гірше своїх конкурентів. Немає просунутого режиму HDR +, як в Pixel 2, немає можливості робити яскраві і чіткі фотографії в повній темряві, як в Huawei P20.

   Справа в тому, що в iPhone встановлюється непогана оптика, але вона не може повністю розкритися через поганий програмного забезпечення камери. Знімки часто виходять надто жовтими або нечіткими. Але все це можна виправити вручну. Потрібно лише правильно підібрати «софт».

Halide
Стандартна камера в iPhone дуже зручна, зрозуміла та швидка. Вона ідеально підходить для сценаріїв, коли потрібно просто навести смартфон і натиснути кнопку цифрового затвора. На жаль, вона не дозволяє досягти максимальної якості фотографій і не дає можливості налаштовувати параметри зйомки. Доводиться шукати альтернативи, і найкраща з них - Halide. Воно було розроблено колишнім співробітником Apple і поєднує в собі кращі риси вбудованої камери з більш просунутими настройками і функцією зйомки в RAW.

Про RAW ми вже писали. Це формат, який зберігає велику кількість інформації про кадрі і дає необмежені можливості для обробки фотографій.

Власне, це основна функція Halide, яка знадобиться мобільному фотографу, але не єдина. У додатку є вбудована міні-гістограма, що показує переважання тих чи інших тонів в кадрі. Це допомагає правильно налаштувати екпозиції. Є і зручна сітка для вирівнювання горизонту. Вона, до того ж, викликає вібрацію Taptic Engine, якщо горизонт виставлений правильно. Також в Halide можна налаштувати більш тривалу витримку для зйомки в поганих умовах освітлення, ручне фокусування, пресети для зміни балансу білого і багато іншого.

Halide - це найшвидша і комфортна для використання стороння камера в App Store. І вона стане важливою підмогою на шляху до більш якісним фотографіям. Додаток платний.

Lightroom
Щоб вичавити максимум з RAW, необхідний хороший фоторедактор. Додатків для обробки цього формату в App Store багато, але дійсно гідний тільки один. Lightroom поширюється безкоштовно, і велика частина його функцій доступна без оплати підписки. Тому його можна сміливо рекомендувати навіть початківцям фотографам.

Продукт Adobe хороший тим, що володіє найбільш просунутими алгоритмами обробки знімків. Експозиція, тіні, контрастність: всі параметри міняються з дивовижною плавністю, не "руйнуючи» фотографії і не псуючи загальне враження від обробки.

У Lightroom є всі необхідні для роботи інструменти. Персоналізація кожного кольору, криві лінії, зниження рівня шуму, настройка перспективи і так далі. Навіть самий пересічний знімок можна перетворити в щось приємне . І це без будь-яких перебільшень. Прикладів таких робіт маса.

Багато людей виступають проти кольорокорекції і редагування знімків в цілому. Нібито це нечесно і прикрашати реальність не можна. Це справа смаку. Але, якщо у одного фотографа знімки, оброблені в Lightroom, виходять краще, ніж у того, хто сторонні програми не використовує, то переміг перший.

Touch Retouch
І хоча Lightroom покриває велику частину всіх необхідних потреб користувачів, він не вміє ретушувати знімки. На щастя, в App Store є додаток, який може впоратися з цим завданням. Про нього майже нічого сказати, тому що в ньому і так все зрозуміло. Є функція видалення ліній. Проводів, наприклад. І функція видалення окремих об'єктів, будь то смітник на тлі або зайва людина. Додаток можна купити в App Store.