Apple витрачає на дослідження і розробки менше, ніж Samsung, Google і Microsoft

2018-04-30

Частка доходів, яку Apple витратила на дослідження і розробки (R&D) у 2015 фінансовому році, виявилася значно нижче, ніж у її конкурентів, свідчить звіт аналітичної компанії Strategy&. Незважаючи на те, що за звітний період компанія істотно збільшила цю статтю витрат, вона тим не менш поступилася за цим показником таких компаній, як Google, Samsung, Amazon і Microsoft.

У зазначений період стаття витрат Apple на дослідження і розробки склала $6 млрд. При цьому компанія заробила понад $200 млрд. Таким чином витрати на R&D в 2015 році склали близько 3% від загального обсягу чистих продажів компанії за 12-місячний період. Такий же показник часткової у Apple був у 2014 і 2013 фінроку.

Поряд з оновленням поточної продуктової лінійки корпорація займається розробкою принципово нових пристроїв і вивченням нових сегментів ринку. Оскільки річний оборот зростає, а частка витрат на R&D в ньому не змінюється, то в абсолютному вираженні ці витрати виявляються зростаючими.

У той же час конкуренти витрачають на дослідження і розробки більшу частину своїх доходів. Дані від Strategy& зауважили Microsoft на четверте місце за витратами на R&D не тільки серед технологічних компаній, але серед представників усіх галузей економіки. Volkswagen займає перше місце з витратами $15,3 млрд в 2015 році. На другому місці рейтингу компанія Samsung з $14,1 млрд, на третьому – Intel з $11,5 млрд, на четвертому – Microsoft з $11,4 млрд.

Apple в цьому списку лише 18-а, тоді як Google займає шосте місце, Amazon – сьоме: її витрати на дослідження майже вдвічі менше, ніж у Microsoft. При цьому опитування цієї компанії показав, що на споживчому ринку в плані інновацій Apple є лідером, далі йдуть Google і Tesla Motors, Microsoft на 8-му місці.

Apple впевнено зберігає технологічне лідерство на ринку. Компанія не дотримується принципу, що бренд повинен витрачати значну частину доходів на інновації, щоб залишатись лідером, і дотримується філософії свого засновника Стіва Джобса, який в 1998 році говорив: «Інновації не мають нічого спільного з тим, скільки R&D доларів буде витрачено».

Професор бізнес-школи Темпльського університету Філадельфії Рам Мудамби вважає, що своїм успіхом Apple зобов’язана розміром компанії, яка мотивує її постачальників в першу чергу демонструвати американській корпорації свої проривні технології і розробки.