Майбутнє поруч: топ-10 найперспективніших розробок Apple

2018-04-30

В останні 3-4 роки Apple все частіше страждає від того, що будь-яка дія компанії тут же стає приводом для публікацій в тематичних ЗМІ. Один з найвірніших способів привернути увагу журналістів - запатентувати нехай і незастосовні, але грандіозну технологію. Намагаючись випередити компанію з Купертіно, конкуренти намагаються першими випустити свої аналоги, нехай і в «сирому» вигляді.

Інженери з Купертіно віднесли в бюро патентів сканер відбитків пальців для смартфонів, систему бездротової зарядки гаджетів, окуляри віртуальної реальності. Тим не менш, є речі, які ще не реалізовані в пристроях, але цілком можуть знайти втілення в майбутніх iPhone, iPad і Mac. Тривожна кнопка, тривимірний інтерфейс, клавіатура з визначенням сили натискання - у Apple є багато ідей, які чекають шанувальники бренду.

Гнучкий iPhone

Сучасні технології дозволяють вмістити електронні гаджети в оболонку розміром із сірникову коробку, однак серйозною перешкодою на шляху подальшої мініатюризації є екран і матеріали корпусу. У на початку 2015 року Apple патентує гнучке електронний пристрій, який, використовуючи вбудовані датчики, дозволяє управляти користувача інтерфейсом і мультимедійним контентом методом згинання і скручування гаджета.

Технологія виготовлення гнучких смартфонів вимагає гумового корпусу, гнучкого дисплея, а також абсолютно нового типу акумуляторних батарей, друкованих плат та інших внутрішніх компонентів, які можуть витримати без поломки механічні напруги, що при їх деформації.

Активний захист смартфонів

У жовтні цього року Бюро патентів і торгових знаків США видало Apple патент, що описує активний захист смартфонів. За задумом інженерів, гаджети можуть бути оснащені висувними амортизаторами, які будуть оберігати екран від ударів об землю. Технологія передбачає, що момент падіння iPhone визначить спеціальний сенсор, який скомандує гнучким або жорстким ніжкам виїхати з спеціальних пазів по краях дисплея. Останні будуть виконувати амортизуючу роль при контакті пристрої з поверхнею.

3D-інтерфейс

Наприкінці минулого року в портфоліо Apple з'явився патент на реалізацію тривимірного віртуального простору на екрані смартфонів і планшетів. Користувачі зможуть взаємодіяти з 3D-інтерфейсом за допомогою жестів і не торкаючись до сенсорного екрану. Такий підхід, на думку розробників, спростить навігацію на дисплеях мобільних пристроїв.

Для визначення орієнтації інтерфейсу в просторі і його положення по відношенню до спостерігача технологія передбачає використання вбудованих датчиків. Крім того, планується задіяти спеціальну базу жестів.

Дисплей зі сканером відбитків пальців

Apple має намір розширити можливості дактилоскопічної технології в iPhone і iPad. У нових версіях пристроїв сканер відбитків пальців Touch ID буде вбудований безпосередньо в поверхню сенсорного екрану мобільних пристроїв.

У патенті Apple, отриманому в лютому цього року, пояснюється принцип роботи нового дисплея: на кремнієвій підкладці сформований масив транзисторів з шаром металізації (їх може бути декілька) і міжшаровими сполуками. Він дозволить автоматично сканувати відбиток пальця при торканні тачськріна. Апарат буде розблокований тільки в тому випадку, якщо екрану доторкнувся законний власник.

«Розумне» кільце

Apple вирішила, що носиться пристроєм може бути не тільки предмет одягу або аксесуар, але і прикраса: так з'явився проект «розумного» кільця, що дозволяє за допомогою жестів і натискань віддалено керувати різними пристроями.

Виріб буде оснащена сенсорним дисплеєм, двома камерами, біометричними сенсорами і датчиками руху. У ряді аспектів «розумне» кільце схоже на смарт-годинник - свого роду Apple Watch в мініатюрі. Управлятися девайс буде схожим способом - або кнопками на торці, або обертової коронкою.

Ручка-смартфон

В Apple спроектували ручку-комп'ютер, яка може виступати в ролі стільникового телефону з можливістю відправляти і приймати текстові повідомлення, поштову кореспонденцію і навіть здійснювати дзвінки. Ідея полягає у створенні «розумною» електронної ручки з розширеним функціоналом. Девайс оснащений невеликим екраном, мікрофоном, акселерометром і динаміком. Є модулі супутникової навігації GPS і стільникового зв'язку, вбудований акумулятор.

За задумом Apple, ручка-комп'ютер може розпізнавати рукописний ввід, здійснювати перетворення мови в текст і навпаки. При цьому користувач зможе переглядати на екрані SMS-повідомлення, читати пошту та іншу інформацію.

Джойстик для iPhone

Грати на iPhone і iPad - справа не завжди вдячна. Особливо, якщо це спортивний симулятор, а персонажі гри настільки малі, що потрапити по ним пальцем з першого разу важко. В Apple запропонували вельми здорове на перший погляд рішення, яке дозволить уникнути цих труднощів і зберегти свої нерви в повному порядку. У нові iPhone і iPad може бути інтегрований мініатюрний джойстик для мобільних ігор.

У стандартному режимі клавіша використовується для звичайних завдань: повернення на головний екран і запуску панелі багатозадачності. Натиснувши на кнопку з невеликим зусиллям, користувач активує «ігровий» режим: кнопка злегка підводиться над поверхнею екрана і працює, як тензометричний джойстик.

Клавіатура з Force Touch

Apple вже навчила розпізнавати силу натиснення годинник, тачпади і смартфони, а тепер навчить і клавіатури. Відповідний патент був виданий компанії на початку листопада. Фахівці компанії задокументували винахід клавіатури, головна особливість якої - клавіші, що враховують силу натиснення.

Кожна клавіша на такій клавіатурі являє собою невелику тач-панель. Ця особливість дозволяє їй розпізнавати звичні для трекпада жести Force Touch. Причому, кнопки на клавіатурі можуть фіксувати кілька рівнів натискання. Таким чином, реалізується технологія, використовувана в пристроях Apple випуску 2015 року - Apple Watch, MacBook, iPhone 6s і iPhone 6s Plus.

Кнопка тривоги

Один з недавніх патентів Apple описує спеціальний режим роботи сканера Touch ID, який активує особливий режим роботи iPhone і iPad на випадок екстрених ситуацій. Функція програмується на конкретний палець і у разі дотику їм до біометричного модулю гаджет виконає ряд дій. Приміром, якщо у людини спробують відібрати пристрій, досить доторкнутися до сканера відбитків і смартфон заблокує доступ до особистих даних.

Для «тривожної кнопки» передбачено кілька налаштувань. Так, можна визначити, що при його активації буде автоматично вмикатися камера, запис звуку і передача даних для того, щоб служби порятунку оперативно отримали інформацію про подію.

Видалення вологи з iPhone

У патенті «Видалення рідин з отворів» розповідається про те, як iPhone буде самостійно опиратися волозі, що потрапляє всередину корпусу. Ідея полягає в наділенні гідрофобними властивостями елементів у межах акустичних отворів (динаміків або мікрофонів) шляхом зміни проведеного електричного розряду. Альтернативний спосіб - аналіз тони видаваного звуку і вплив імпульсами.

Реалізації технології сприятиме автоматичному відведенню вологи з корпусу мобільних пристроїв. Невідомо, чи планує Apple впровадити технологію найближчим часом, але вже в нинішніх продуктах компанія реалізувала пасивні заходи гідроізоляції.