Apple в дрібницях. MacBook і iPhone вміють більше, ніж вам здається.

2018-04-30

Продукти Apple відрізняються прекрасним дизайном, а розробники ПЗ приділяють багато уваги деталям. Однак багато хто з користувачів продукції компанії не помічають цих деталей або не користуються ними. Деякі функції дуже корисні, в той час як інші створені просто для естетики.

Ось деякі з кращих функцій і елементів дизайну продукції Apple, про які ви не знали. Не дякуйте.

«Дихаючий» індикатор

У 2002 році Apple отримала патент на «дихаючий LED-індикатор». Патент описує ритм, з яким працює світловий індикатор. У сплячому режимі він змінює інтенсивність світіння так, начебто дихає, що «з психологічної точки зору вельми привабливо для користувача».

«Розумний» кулер

При включенні функції мікрофона на ноутбуці Mac, кулер автоматично уповільнює швидкість обертання вентилятора. Це робиться для того, щоб ніщо не заглушало ваш голос для співрозмовника.

Планета в променях сонця

Якщо в додатку Maps включити вид з сателіта і сильно віддалити картинку, можна побачити всю планету, і навіть те, як по ній пересувається сонячне світло (і це в режимі реального часу!).

Розумний Caps Lock

На всіх MacBook Air (і на всіх нових версіях MacBook Pro) встановлено ??блокування клавіші Caps Lock, щоб вона не включалася при випадковому натисканні. Ця функція включиться, якщо натискати на клавішу трохи довше звичайного.

Спеціальний значок веб-сайту

Раніше, щоб зберегти улюблені сайти, можна було натиснути на значок у вигляді логотипу Apple - так званий фавікон. У більш пізніх версіях Safari цей значок прибрали. Символічно інше: в річницю смерті Стіва Джобса значок показував лише половину логотипу Apple - за аналогією зі спущеним прапором - на знак жалоби за засновником компанії.

Заховані магніти

До того, як Apple вбудувала камеру iSight в iMac, старі комп'ютери цієї серії володіли прихованим магнітом в центрі верхньої частини лицьової панелі. Цей магніт закріплював iSight на панелі комп'ютера. Після того як камера була вбудована в корпус комп'ютера, iSight розташовується там же, де й раніше, але вже без магнітів.

Світлова підказка для новачків

Apple прибрала слайдер зі стрілкою, що вказує напрямок розблокування екрану після того, як ввела нову функцію розблокування. Так як не всі користувачі звикли до цієї нової функції, Apple «підказує», як розблокувати екран, підсвічуючи текст з короткою інструкцією в напрямку зліва направо.

Прихована функція Hi-Fi звуку

Для професіоналів в області обробки аудіо- і відеоматеріалів, які використовують для роботи професійні оптичні адаптери, Apple вбудувала високоякісний вихід TOSLINK в свої MacBook Pro. Як тільки ви підключите його, MacBook Pro автоматично переключиться на TOSLINK, що дозволить збільшити якість звуку.

Крихітне затемнення на вашому екрані

Коли ви активуєте на iPhone функцію «Не турбувати», у верхній частині панелі сповіщень з'явиться іконка півмісяця. Ну і що, - скажете ви. А ось що: при включенні і виключенні цієї функції ви бачите крихітне затемнення Місяця на вашому екрані. Чарівно, чи не так?

Скаче слайдер гучності і яскравості

Наступного разу, коли будете налаштовувати яскравість або гучність свого iPhone через пункт керування, натисніть на слайдер сильніше, і він продовжить рухатися, навіть коли ви приберете палець з екрана. Іноді він може навіть «відскакувати» від сильного або різкого натискання.

Кришка MacBook відкривається одним пальцем

Apple проектує свої ноутбуки таким чином, щоб їх кришку можна було підняти всього одним пальцем. Правда, ця фішка діє тільки з уже «користованими». Коли ви тільки-тільки купили Mac, його петлі будуть трохи жорсткіші.

Покорена кнопка Store

Якщо слухати на iPhone музику (в стандартному плеєрі), то, натиснувши за звичкою в те місце, де зазвичай знаходиться кнопка повернення на попередній екран, можна було випадково натиснути на Store і відкрити iTunes. Багатьох це дратувало. Apple вирішила проблему: ця функція більше не спрацьовує, якщо натиснути на неї один раз. А якщо потримати кнопку довше, то система розпізнає, що це не випадкове натискання, і відправить вас в магазин.

Штучні відблиски

Apple додала ефект «відбиття світла» в iOS 6. Так створюється враження, що «металеві» слайдери на рівнях гучності і яскравості відображають денне світло.

Управління відбитками пальців

Якщо ви хочете видалити або додати відбиток пальця в сховище Touch ID, це дуже легко зробити: розмістіть палець на центральній кнопці, і сховище покаже, які відбитки в ньому знаходяться. Відбиток вашого пальця буде показаний окремо.

Швидкий виклик камери на iPhone

У нижній частині екрану блокування в iOS 7 знаходиться іконка камери. Якщо натиснути і перемістити її вгору, ви перейдете до меню зйомки. Точно так само, перетягнувши іконку вниз, можна закрити фотододаток.