iPhone SE відбирає ринок у китайських Android-смартфонів

2018-04-30

Переполох на китайському ринку викликали зовсім не останні флагманські моделі Samsung, LG і HTC, а новий 4-дюймовий смартфон Apple. Вважається, що за кілька днів iPhone SE отримав 3,4 млн попередніх замовлень в Китаї.

iPhone дуже популярний в Піднебесній, а поява більш доступної модифікації спровокувало справжній бум. Найдоступніша модель iPhone 6s коштує в Китаї 5280 юанів (близько 18 000 грн), тоді як 16-гігабайтна версія iPhone SE обійдеться всього 3288 юанів або в 11000 грн. Користувачі в КНР залишили величезну кількість попередніх замовлень на новинку.

Згідно опублікованому в п’ятницю доповіді, тайванські та китайські постачальники відмовляються збільшувати виробництво компонентів, через успіх iPhone SE. Високий попит на 4-дюймову модиификацию обумовлений передовій «начинці» смартфона. У компактному чотирьохдюймовому корпусі вміст одного з найпотужніших телефонів світу. Стильний, з відомим класичним дизайном «п’ятірки» апарат базується на процесорі Apple A9 і пропонує покупцям якісну 12-мегапіксельну камеру і відмінну автономність.

iPhone SE підтримує технології Apple Pay і Live Photos, як і останні флагмани компанії, хоча він позбувся дисплея 3D Touch і більш швидкого сканера відбитків пальців.

Особливо постраждали постачальники лінз і модулів для камер. У минулому році виробники смартфонів просили зберігати високі постачання компонентів для камер, з-за чого більшості постачальників вдалося продати тільки 70-80% продукції. Наприклад, Xiaomi в 2015 році запросила компоненти для 80-100 млн телефонів. В результаті, компанії вдалося продати лише 70 млн одиниць.

Apple, у свою чергу, теж доставила головного болю постачальникам, відмовившись від 15-вольтового адаптера живлення на користь 20-вольтового.