5 найголовніших інновацій за всю історію iPhone

2018-04-30

Смартфон iPhone в 2007 році сам по собі зробив революцію. На той момент це був не перший телефон з сенсорним екраном, але саме в ньому все управління здійснювалося пальцями, а не стилусом: набір номера і текстових повідомлень, управління в додатках, перегортання фотографій. Екран реагував на дотики беззаперечно. З розвитком смартфона Apple представляла технології, які міняли індустрію мобільних пристроїв. MacDigger пропонує розглянути п'ять головних інновацій в історії iPhone.

10 липня 2008 разом з операційною системою iPhone OS 2.0 компанія Apple запустила магазин App Store. Цей сервіс дозволив користувачам усього світу через Інтернет скачувати платні і безкоштовні ігри та програми на свої гаджети. Тоді він налічував всього 500 додатків, але за перші вихідні кількість закачувань досягла 10 мільйонів. У січні 2009 року число завантажених додатків складає вже 500 млн, а в квітні того ж року - один мільярд.

Зараз запропоновано понад 1 500 000 додатків для користувачів iPhone, iPad і iPod touch в 155 країнах світу, причому більше, ніж 750 000 з цих додатків створені спеціально для iPad. Користувачам App Store доступний величезний вибір додатків в 24 категоріях, включаючи ігри, соціальні мережі, фото і відео, спорт, здоров'я та фітнес, подорожі і багато іншого.

З моменту запуску App Store навколо розробки і створення додатків виросла ціла індустрія. За минулі 7 років екосистема iOS допомогла створити 627 000 робочих місць тільки в США.

Голосовий помічник Siri став однією з ключових переваг смартфона iPhone 4s в 2011 році і операційної системи iOS в цілому. Ця функція використовує обробку природної мови, щоб відповідати на запитання і давати рекомендації. Siri пристосовується до кожного користувача індивідуально, вивчаючи його переваги протягом довгого часу.

Після запуску Siri багато інших компаній стали рухатися в цьому ж напрямку. Google запустила власну технологію Google Voice Search, яка являла собою пошукову систему, яка приймає запити у вигляді голосових повідомлень, а Microsoft виступила з власним асистентом Cortana.

Незважаючи на те, що Siri, яка була спочатку доступна на iPhone, стала працювати на iPad, iPod touch і Apple TV, технологія раніше поки не представлена ??на комп'ютерах Mac. Можливість роботи персонального асистента на настільних машинах описана в новій патентній заявці Apple. Передбачають, що Siri зможе замінити штатний модуль розпізнавання мови в OS X і буде певним чином взаємодіяти з функцією пошуку Spotlight. Очевидно, що асистент виведе «розпізнавання голосу» на платформі Mac на абсолютно новий рівень.

2013: 64-бітний процесор A7

В ході презентації 10 вересня 2013 Apple оголосила про те, що iPhone 5s є першим у світі смартфоном, оснащеним 64-бітовим процесором. Мобільний чіп наступного покоління A7 запропонував «архітектуру класу настільних комп'ютерів».

Для чого був потрібний 64-бітний процесор в iPhone? Відповідь криється в тому, що наші персональні комп'ютери та мобільні пристрої неухильно зближуються за своїми характеристиками. Інтернет поступово стирає межу між використанням смартфонів і ПК, у зв'язку з чим ми, користуючись різними пристроями, відчуваємо між ними все менше різниці.

У більшості сучасних моделей Mac і ПК, що є сьогодні в продажі, операційна система вже 64-бітна, і переводячи на 64 біта свої смартфони, Apple готується до майбутнього, де одними і тими ж додатками можна буде користуватися як на мобільних пристроях, так і на ноутбуках і на стаціонарних комп'ютерах. Екосистема ПО на iOS приносить Apple величезний прибуток. Так чому б не помножити цей успіх, поширивши його на моделі iMac і MacBook?

64-бітний процесор в iPhone, можливо, і не здійснив ту миттєву революцію, про яку говорили в Apple, але вже один цей факт свідчить про те, що це зріла і далекоглядна компанія, що дивиться в майбутнє і на крок випереджає конкурентів.

2013: Touch ID

Біометричний датчик Touch ID виступив killer-функцією флагмана iPhone 5s. Сканер відбитків пальців, вбудований в кнопку Home, при товщині в 170 мікрон (приблизно вдвічі товщий за людську волосину) аналізує субепідермальний шар шкіри і дозволяє отримати зображення з роздільною здатністю 500 ppi. Це забезпечує високу точність розпізнавання. Власник телефону може навчити Touch ID визначати кілька пальців, причому торкатися сенсора можна як завгодно - орієнтація пальця значення не має.

За допомогою Touch ID можна розблокувати смартфон, оплачувати покупки, заповнювати паролі. Про те, що Apple задала тренд говорить простий факт: більшість флагманських Android-смартфонів 2015 оснащені сканером відбитків пальців.

2015: дисплей 3D Touch

Технологія 3D Touch, реалізована в новітніх смартфонах iPhone 6s, є новим поколінням Multi-Touch. Вона відкриває спеціальні можливості роботи з гаджетами. 3D Touch дозволяє розрізняти тиск на дисплей, але підтримує кілька градацій зусилля, що робить багато функцій швидшими і зручнішими. Крім таких знайомих жестів Multi-Touch, як торкання, змахування, зведення та розведення пальців, 3D Touch дозволяє використовувати функції Peek і Pop. Зокрема, якщо легко натиснути на лист, функція Peek покаже меню, а якщо натиснути сильніше - функція Pop відкриє його. Як кажуть в Apple, це «абсолютно новий вимір у роботі з iPhone».

Можна не сумніватися, що в найближчому майбутньому технологією будуть оснащені більшість Android-смартфонів на ринку.