На що вистачило б 200-мільярдного запасу готівки Apple

2018-04-30

У минулому кварталі Apple заробила рекордні $ 13,6 млрд у порівнянні з $ 10 млрд за аналогічний період роком раніше. До початку 2015 року готівковий капітал американського гіганта споживчої електроніки склав $ 193 млрд, і ця цифра продовжує зростати.

 
Кожен квартальний звіт виробника iPhone і iPad починається з слів про кращі показники за всю історію фірми. Але останні результати - це вже рекорд не окремого бізнесу, а всього хайтек-ринку. Так багато не заробляє сьогодні жодна IT-корпорація. А розмір доступних коштів компанії просто вражає уяву.
 
Оцінити економічні досягнення Купертіно запропонували оглядачі Vestifinance, які склали список гіпотетичних покупок Apple. Що Apple може зробити з такою купою грошей?
 
Вартість усіх спортивних команд провідних ліг США становить приблизно $ 129 млрд. Варіантів насправді безліч, хоча вони не зовсім реалістичні. Наприклад, можна купити всі команди в хокейній, баскетбольній, а також футбольної і бейсбольних лігах, причому у Apple ще $ 50 млрд залишиться. Так, середня вартість команди в бейсбольній і футбольній лігах становить близько $ 1,5 млрд, баскетбольній - трохи більше $ 1 млрд, а у хокейній і зовсім близько $ 0,5 млрд. Всього в чотирьох лігах 122 компанії загальною вартістю $ 128 500 000 000. Таким чином , після покупки всіх спортивних команд у Apple ще залишиться близько $ 70 млрд.
 
Як варіант, можна купити харчового гіганта Coca-Cola за $ 178 млрд, а на здачу - $ 10 млрд дволітрових пляшок самого напою, яких вистачить, щоб наповнити 2,1 тис. Олімпійських басейнів.
 
Не менш екзотичною тратою грошей може стати покупка компанії Disney. Її вартість досить висока - $ 187 млрд, так що на інші дрібнички залишиться всього лише близько півмільярда доларів.
 
Крім того, грошей Apple вистачить на покупку абсолютно будь-якої технологічної компанії, крім Google, Microsoft, Facebook, Amazon або Verizon. Втім, якщо Apple продовжить збирати кеш такими темпами, то через рік список виключень обмежиться Google і Microsoft.
 
Є ще одна непогана можливість розпорядитися грошима: направити їх на покупку своєї власної продукції. Вистачить на покупку 300 млн iPhone, і якщо покласти їх один на інший, висота такої піраміди складе 1300 миль, тобто фактично досягне космосу.
 
У такому гіпотетичному світі, коли Apple скуповує свої власні гаджети, грошей також вистачить на 967 млн ??iPod, 430 млн iPad, 148 млн ультратонких MacBook і 11,4 млн Apple Watch.