Apple почне замінювати процесори Intel фірмовими чіпами в 2020 році

2018-04-30

Apple почне замінювати процесори Intel фірмовими чіпами в 2020 році

З чуток, Apple працює над власними процесорами для Mac і планує відмовитися від розробок Intel.

Аналітики Bloomberg повідомили про те, що в Apple давно існує проект під кодовою назвою Kalamata. Його суть полягає в тому, щоб замінити існуючі сторонні процесори в комп'ютерах Mac на власні чіпи.

Цей проект існує давно, але все ще знаходиться на ранній стадії реалізації. Через це керівництво компанії вирішило відкласти запуск нових комп'ютерів з фірмовими процесорами на 2020 рік.

Подібні новини з'являються не в перший раз. У мережі часто з'являються чутки про те, що в Apple хочуть випустити ноутбук за своєю будовою. До того ж в корпорація вже використовує власні допоміжні чіпи Т2 в iMac Pro.

І хоча у Bloomberg є приблизна дата реалізації проекту Kalamata, це не означає, що в 2020 році Apple повністю відмовиться від комплектуючих Intel. Можливо, компанія почне з самого портативного комп'ютера MacBook, так як він раніше працював на мобільному процесорі і не використовується для виконання ресурсоємних завдань.

Раніше повідомлялося, що в Apple готують MacBook, що працює на базі будови  ARM. Це дозволило б ноутбуку корпорації набагато довше працювати від одного заряду акумулятора. Але програмістам доведеться повністю перенести macOS на мобільний процесор і адаптувати програми під нього, що займають дуже багато часу. Тому перехід, якщо і відбудеться, то ще зовсім не скоро.