Apple патентує більш тонкий аудіороз'єм для наступного iPhone

2018-04-30

Цього тижня Apple отримала патент на новий, тонший, роз'єм для підключення навушників. Інженери компанії пропонують зменшити товщину штекера, обрізавши його з одного боку. Це дозволить зменшити товщину гаджетів, хоча, очевидно, за дорогоцінні міліметри доведеться поплатитись зручністю використання.

Оригінальний iPhone, випущений в 2007 році, мав товщину 11,6 мм. iPhone 3 і 3G були трохи габаритнішими (12,3 мм), але вже наступне покоління iPhone 4 / 4s виявилося значно тоншим - 9,3 мм. Випущені в 2012 році iPhone 5 і iPhone 5s стали ще компактніші, їх специфікації свідчать про товщину 7,6 мм. Флагмани Apple, iPhone 6 і iPhone 6 Plus, демонструють рекордну товщину 6,9 і 7,1 мм відповідно. З певного моменту у Apple, яка відчайдушно прагне зменшити iPhone, не буде можливості використовувати 3,5-мм аудіороз'єм.

Рішенням проблеми може стати перехід на новий стандарт аудіорознімів або повна відмова від цього інтерфейсу. До слова, у Apple все готово до того, щоб виключити зі своїх пристроїв 3,5-міліметровий порт. Справа в тому, що оновлені специфікації фірмового цифрового інтерфейсу компанії передбачають можливість використання навушників і гарнітур з Lightning-конектором. Виробники навушників вже дивляться у бік моделей без аналогового інтерфейсу. У лінійці Philips є навушники з Lightning-підключенням Fidelio M2L.

Як би там не було, новий патент може служити підтвердженням чуткам про те, що новий iPhone 7 стане найтоншим смартфоном Apple в історії.