Apple оголосила про продаж мільярдного iPhone

2018-04-30

У січні Apple опублікувала фінансовий звіт, підкресливши, що він виявився рекордним для неї в плані доходів і чистого прибутку. Тоді в компанії розповіли про різке зростання кількості активованих пристроїв по всьому світу. На той момент на всій планеті працювало вже понад 1 млрд гаджетів з логотипом Apple на корпусі. І ось тепер каліфорнійський гігант оголосив про продаж мільярдного смартфона iPhone.

Про подолання важливої позначки розповів голова Apple Тім Кук на зустрічі зі співробітниками компанії.

«IPHONE СТАВ ОДНИМ З НАЙВАЖЛИВІШИХ, РЕВОЛЮЦІЙНИХ І УСПІШНИХ ПРОДУКТІВ В ІСТОРІЇ. ВІН НЕ ЛИШЕ ПЕРЕТВОРИВСЯ В НАШОГО ПОСТІЙНОГО СУПУТНИКА. IPHONE Є ПО-СПРАВЖНЬОМУ ВАЖЛИВОЮ ЧАСТИНОЮ НАШОГО ЖИТТЯ, ДОПОМАГАЮЧИ НАМ РОБИТИ БІЛЬШУ ЧАСТИНУ З ТОГО, ЩО НЕОБХІДНО ПРОТЯГОМ ДНЯ, – СКАЗАВ КУК. – МИНУЛОГО ТИЖНЯ МИ ВЗЯЛИ НОВУ ВИСОТУ, ПРОДАВШИ МІЛЬЯРДНИЙ IPHONE. МИ НІКОЛИ НЕ ПРАГНУЛИ ЗА КІЛЬКІСТЮ, АЛЕ ЗАВЖДИ ПРАГНУЛИ СТВОРЮВАТИ КРАЩІ ПРОДУКТИ, ЯКІ ЗМІНЮЮТЬ СВІТ. СПАСИБІ КОЖНОМУ З ВАС В APPLE ЗА ТЕ, ЩО ДОПОМАГАЄТЕ ЗМІНЮВАТИ СВІТ КОЖЕН ДЕНЬ».

Розробка iPhone почалася в 2005 році під керівництвом голови компанії Стіва Джобса і дизайнера Джонатана Айва. Вперше апарат був представлений 9 січня 2007 року на виставці Macworld у Сан-Франциско, продажі в США почалися 29 червня 2007 року.

Поява iPhone зробило сильний вплив на ринок мобільних телефонів і гаджетів, фактично призвело до того, що більшість інших виробників почали орієнтуватися на нього при створенні власних пристроїв. Спочатку iPhone відрізняло наявність великої ємнісного сенсорного екрану, який дозволяв здійснювати введення даних за допомогою натиснення декількох пальців, у той час як конкуренти найчастіше використовували більш дешеві резистивні сенсорні екрани меншого діаметру, які вимагали наявність стилуса. При створенні iPhone було вирішено зменшити до мінімуму кількість кнопок на корпусі апарату. Також для iPhone була розроблена нова операційна система iOS, спеціально адаптована для полегшення доступу зі смартфона в інтернет і магазини додатків і музики iTunes і App Store (з 2008 року).

Щоб зрозуміти, наскільки велика цифра в 1 млрд проданих iPhone, досить звернутися до статистики, наведеної The Financial Times. Газета наводить дані з цифрових фотокамер всіх японських виробників разом узятих в період з 1999 по 2015 рр. За 16 років їх було випущено 1,1 млрд штук, тобто всього на 100 000 більше, ніж поставки смартфонів одного бренду, який присутній на ринку з 2007 року. Що стосується персональних комп’ютерів, то з 1981 року їх у світі було продано близько 5 млрд.

За даними Бюро перепису населення США, за станом на 1 січня 2016 року населення планети становило майже 7,3 млрд осіб. Таким чином умовно кожен восьмий чоловік на планеті міг би мати смартфон виробництва компанії Apple.