Apple винайшла активний захист від води для iPhone на основі механічних затворів

2018-04-30

Apple запатентувала технологію, що дозволяє за допомогою механізованих заслінок захистити смартфони від потрапляння всередину пилу і вологи. Відповідна заявка була подана в американське патентне відомство.

Бюро патентів і торгових марок США в четвер оприлюднило заявку Apple під назвою «Електронний пристрій із затворами всередині портів корпусу», в якій описується технологія захисту iPhone від впливу води. Згідно з документом, всередині акустичних модулів смартфона розміщуватимуться спеціальні механічні шторки. Вони будуть розташовуватися безпосередньо перед технологічними отворами гаджета (динаміка, мікрофона і т.д) і відкриватися і закриватися для обмеження доступу. В даний час вони захищені тонкою сіткою для запобігання потрапляння сторонніх предметів, яка проте не захищає пристрої від попадання вологи і утворення конденсату.

Як тільки датчики iPhone фіксують присутність рідини, на механічний затвор буде поданий струм, в результаті чого він перекриє доступ до внутрішніх компонентів смартфона.

Треба сказати, що це не перший патент Apple, пов'язаний із захистом iPhone від вологи. На початку місяця компанія зареєструвала патентну заявку під назвою «Видалення води з отворів». У ній описано метод видалення рідини з технологічних отворів мобільних пристроїв за допомогою електричних розрядів. Компанія пропонує наділити гідрофобними властивостями елементи динаміків і мікрофонів шляхом зміни проведеного електричного розряду. У разі потрапляння вологи до проводять елементам буде застосований розряд.

Терміни реалізації запатентованих технологій не уточнюються. Але джерела стверджують, що iPhone 7 зможе похвалиться водо- і пилонепроникним корпусом. Apple вже використовує в iPhone 6s пасивну гідроізоляцію, яка полягає в установці спеціальної прокладки по периметру корпусу.